Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario S. Gentvilo pranešimas: „Kogeneracinių jėgainių statybos tapo „valstiečių“ politinio žaidimo įrankiu“

2018 m. spalio 24 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šiandien Seimo Aplinkos apsaugos komitetas atmetė Prezidentės veto dėl kogeneracinių jėgainių statybų 20 km spinduliu nuo gyvenamųjų teritorijų. Parlamentaras Simonas Gentvilas tokį sprendimą vertina kaip „valstiečių“ politinį žaidimą. S. Gentvilas akcentuoja, kad šis žaidimas valstybei atneš apie 400 mln. eurų nuostolių. Nuostolius ilgainiui teks padengti mokesčių mokėtojams, o atsakomybės politikai neprisiima.

„Labai negražiai elgiatės, uždrausti statybas galėjot dar 2016 m. davus priesaiką Seime. Nesuprantu, kam reikėjo laukti dvejus metus, didinant potencialius nuostolius ir rinkiminės kampanijos išvakarėse Prezidentę pastatyti į tokią poziciją“, – komiteto sprendimą kritikuoja S. Gentvilas.

Liberalas neabejoja, kad kogeneracinių jėgainių statybos tapo valdančiųjų politiniu įrankiu. Parlamentaras piktinasi, kad įstatymo projektu kėsinamasi užtraukti milijoninius finansinius nuostolius valstybei, todėl kyla adekvataus vertinimo ir asmeninės atsakomybės už galimas pasekmes klausimas.

„Šis balsavimas – tiesiog politinis žaidimas, Vyriausybė dar vasario mėn. yra pasakiusi savo nuomonę nepritarti įstatymo projektui, aplinkos ir finansų ministrai irgi pasakė savo nuomones šiuo klausimu. Dabar kamuolys Seimo narių rankomis ir premjerui nebalsuojant nusviestas Prezidentei. Man tai atrodo neatsakinga iš mūsų Aplinkos apsaugos komiteto narių pusės“, – įsitikinęs Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas S. Gentvilas.

Kogeneracinių jėgainių projektai pradėti įgyvendinti dar 2014 m. ir jau įgyvendinta apie 75 proc. Jėgainių statybos projektas šiuo metu yra baigiamajame fizinio realizavimo etape – vyksta techninių įrenginių gamyba, vykdomi inžinerinių komunikacijų, pamatų ir kitų statinių statybos darbai. Šiuo metu finansiniai įsipareigojimai viršija 400 mln. eurų.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys,

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas

Simonas Gentvilas

Mob. 8 698 42168

El. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2018-10-24 16:22
   Rūta Mensonaitė