Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario V. Juozapaičio pranešimas: „Profesionaliojo scenos meno įstaigų kūrybinių darbuotojų socialinės garantijos – prie skurdo ribos“

2018 m. spalio 25 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys, Švietimo ir mokslo komiteto pirmininko pavaduotojas prof. Vytautas Juozapaitis kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį prašydamas atkreipti dėmesį į labai pažeidžiamą kultūros srities darbuotojų socialinę padėtį ir rasti politinės valios keliant atlyginimus nepamiršti šios socialinės grupės lūkesčių. Seimo nario V. Juozapaičio iniciatyva grupė Seimo narių iš skirtingų frakcijų užregistravo Profesionaliojo scenos meno įstatymo pakeitimo projektą.

Projekto rengimą paskatino tai, kad dalis profesionaliojo scenos meno įstaigų kūrybinių darbuotojų, sąžiningai dirbusių Lietuvos kultūros labui, dėl nepakankamų socialinių garantijų turi daug sunkumų, skolų, kenčia nepriteklių, jiems trūksta lėšų maistui, vaistams. Pagal dabar galiojančių įstatymų nuostatas šių įstaigų atskirų profesijų kūrybiniams darbuotojams, kurie dėl savo profesijos specifikos nebegali dirbti iki Valstybinio socialinio draudimo pensijų įstatymo nustatyto senatvės pensijos amžiaus, iš valstybės biudžeto lėšų skiriama tik 8 bazinių socialinių išmokų dydžio (304 eurai) kompensacinė išmoka. Pažymėtina, kad profesionaliojo scenos meno įstaigų kūrybiniai darbuotojai, lyginant su nusipelniusių sportininkų, pareigūnų rentomis, šiuo metu gauna nepagrįstai mažas kompensacines išmokas. Tokie netolygumai pažeidžia socialinio teisingumo principą ir didina scenos meno kūrėjų socialinę atskirtį. Todėl yra neteisinga ignoruoti faktą, kad minėti artistai, kurie visą savo vaikystę, jaunystę rengėsi tik šiai specialybei ir gražiausius brandos metus atidavė scenos menui, dėl objektyvių priežasčių baigę sceninę karjerą ir netgi persikvalifikavę, nebeturi objektyvios galimybės siekti kitų profesinių aukštumų ir užsitikrinti orią senatvę.

 Įstatymo projekte siūloma, kad profesionaliojo scenos meno įstaigų kūrybiniams darbuotojams, kurie dėl savo profesijos specifikos negali dirbti pagal įgytą specialybę ir dėl to buvo nutraukta jų darbo sutartis, iš valstybės biudžeto lėšų vietoj dabar mokamų 8 būtų skiriama 10 bazinių socialinių išmokų dydžio kompensacinė išmoka. Priėmus įstatymo projektą, kompensacinių išmokų padidinimas bent minimaliai padės spręsti kultūros sričiai aktualias problemas.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys

Vytautas Juozapaitis

Mob. 8 698 42 146

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2018-10-25 15:27
   Monika Kutkaitytė