Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario S. Gentvilo pranešimas: „parlamentaras siūlo Klaipėdos miesto savivaldybei perimti dalį uosto direkcijos akcijų“

2018 m. lapkričio 2 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Vyriausybė svarstant Valstybines transporto įmones (Lietuvos oro uostus, Valstybės įmonę „Oro navigacija“, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkciją) paversti akcinėmis bendrovėmis (AB), parlamentaras Simonas Gentvilas Vyriausybės sprendimus vertina teigiamai. Nors Seimo narys siūlo žvelgti dar plačiau ir Klaipėdos miesto savivaldybei tapti smulkiuoju akcininku Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijoje.

„Uosto direkcijos pavertimas akcine bendrove atveria kelią pragmatiškam Klaipėdos savivaldybės dalyvavimui akcininko teisėmis. Tokia santuoka išspręstų didelę dalį Klaipėdos savivaldybės ir gyventojų nuogąstavimų. Savivaldybė taptų žymiai labiau suinteresuota uosto konkurencingumu, įmonių plėtra ir teigiamais direkcijos finansais, tai būtų naudinga ir uosto bendruomenei. Ilgainiui toks sprendimas atneštų teigiamą sinergiją“, – argumentuoja siūlymus S. Gentvilas.

Politiko teigimu, nesutarimai tarp Klaipėdos uosto direkcijos ir miesto savivaldybės užsitęsę per ilgai ir stabdo miesto bei uosto direkcijos vystymąsi. Parlamentaras pabrėžia, kad Klaipėdos savivaldybė dar šiais metais uosto direkcijai pateikė 17 punktų reikalavimų sąrašą, vienas iš jų – 10 proc. nuo surenkamų rinkliavų skirti savivaldybei. Taigi, siekiant ugdyti konkurencingumą ir ekonomiką, reikia svarstyti apie savivaldybės ir uosto direkcijos suvienijimą.

„Būtina svarstyti įvairius variantus – galimybę dalį akcijų perleisti savivaldybei ir dalį išsipirkti. Savivaldybė turėtų tapti smulkiuoju akcininku, kuris garantuotų tinkamą uosto įmonių verslo aplinką. Būtina įvertinti ir naują Talino uosto patirtį, kai dalis akcijų buvo pasiūlytos prekybai akcijų biržoje“, – svarsto parlamentaras.

Primename, jog S. Gentvilas su grupe parlamentarų įstatymo pataisą, kuria siekiama vystyti Klaipėdos uosto ir miesto konkurencingumą, buvo inicijavęs dar 2017 m. Įstatymu buvo siūlyta įpareigoti uosto direkciją pervesti 10 proc. gaunamo pelno į Klaipėdos miesto biudžetą. Tačiau šis teisės aktas taip ir nebuvo priimtas. Tuo tarpu Vyriausybei prireikė dar papildomų metų pradėti spręsti nesutarimus.

 

Kontaktams:

Simonas Gentvilas

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys,

Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas

Mob. 8 698 42 168

El. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2018-11-02 13:36
   Eglė Saulė Trembo