Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario K. Mažeikos pranešimas: „Per trejus metus siūlo nemokamai sužymėti visus šunis ir kates“

2018 m. lapkričio 5 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Kęstutis Mažeika kartu su kitais Seimo nariais registruoja Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisas, kuriomis siekiama išspręsti sisteminį naminių gyvūnų ženklinimo poreikį. Tai padės išvengti problemų, kurias sukelia neatsakingi gyvūnų augintojai, nelegalūs daugintojai ar pardavėjai.

„Siūlome, kad kates ir šunis būtų privaloma ženklinti poodinėmis mikroschemomis, o jų registravimą ir ženklinimą organizuotų vietos savivaldybės, Žemės ūkio ministerija ir Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. 2019-aisiais valstybės lėšomis bus nemokamai ženklinami visi šunys, o 2020-aisiais – dar ir katės, todėl gyventojams rūpesčių nekils ir kaštus padengs specialiai numatytas valstybinis finansavimas“, – sakė Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Kęstutis Mažeika.

Įstatymo projektą registravo skirtingas Seimo frakcijas atstovaujančių Seimo narių grupė – Kęstutis Mažeika, Algimantas Dumbrava, Eugenijus Gentvilas, Edmundas Pupinis, Rimas Andrikis, Antanas Vinkus ir kiti.

Preliminariai vertinama, kad pagal tikėtiną vidutinę mikroschemos ir paslaugos teikimo kainą, kuri sieks apie 5 eurus, pereinamuoju laikotarpiu bus kompensuojama visiems gyvūnų šeimininkams. Bendra visų gyvūnų augintinių ženklinimo kaina gali siekti iki 6 mln. eurų. Planuojama, kad šių lėšų poreikis pasiskirstys per trejus metus ir kasmet sieks po 2 mln. eurų. Numatoma, kad ženklinimo programoms lėšas bus skiriamos per Savivaldybių aplinkos apsaugos rėmimo specialiąją programą, kurios pajamos šiais metais ženkliai didės dėl padidėjusių gamtos išteklių mokesčių ir lėšų perskirstymo. Šias lėšas savivaldybės galės naudoti ne tik kačių ir šunų ženklinimui, bet ir kastracijos ir kitoms programoms.

Pasak Kęstučio Mažeikos, privalomo ženklinimo praktika paplitusi beveik visose Europos Sąjungos šalyse, tai leidžia apsaugoti ir pačius gyvūnus (nes pasiklydusius lengvai galima grąžinti savininkams), ir sutaupo gyvūnų augintojų laiką, kai pabėgusio ir paklydusio augintinio paieškoms tenka skirti daug laiko ir lėšų. Be to, ES teisės aktai numato, kad keliauti galima tik su paženklintais augintiniais. Tuo pat metu ženklinimas įpareigoja atsakingai rūpintis gyvūnu visą jo gyvenimą. Ankstesni siūlymai privalomai ženklinti susilaukdavo pasipriešinimo, nes atitinkamos programos buvo siūlomos finansuoti gyventojų lėšomis. Dabar teikiamas modelis šios kritikos turėtų išvengti, nes gyvūnų apsaugą siūloma finansuoti padidėjusiomis pajamomis aplinkos apsaugos rėmimo programoje ir teisę ženklinti suteikiant ne tik veterinarijos gydytojams, bet ir visuomenininkams, t.y. gyvūnų globos įstaigų asmenims, išklausiusiems specialius kursus Veterinarijos akademijoje.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas

Kęstutis Mažeika

Mob. 8 668 42 139

   Naujausi pakeitimai - 2018-11-05 12:48
   Monika Kutkaitytė