Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario A. Gelūno pranešimas: parlamentaras siūlo atsisakyti importo PVM mokesčio leidiniams, skirtiems valstybinėms ir savivaldybių bibliotekoms

2018 m. lapkričio 9 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimas pritarė liberalo Arūno Gelūno pristatytam įstatymo projektui, kuriuo parlamentaras siūlo neapmokestinti importo PVM mokesčiu leidinių, skirtų valstybinėms ar savivaldybių bibliotekoms ir juos vertinti kaip dovaną, labdarą ar paramą.

„Kadangi Lietuvos valstybinės ir savivaldybių bibliotekos vykdo ne ekonominę veiklą, o visuomenės švietimo misiją, manau, kad fondų formavimui gaunamas knygas apmokestinti yra visiškai netikslinga, todėl siūlau dovanojamas knygas ir kitus leidinius, rankraštinius, dokumentus įtraukti į PVM įstatymo „Ypatingų atvejų“ sąrašą“, – sakė parlamentaras.

A. Gelūnas pabrėžė, kad Seimas dar pavasarį vienbalsiai patvirtino „Valstybinės kalbos politikos 2018–2022 metų gaires“, kuriose ypač pabrėžiamas lituanistinio švietimo ir mokslo plėtros prioritetas. Nors šiuo prioritetu ir vadovaujasi Lietuvos bibliotekos, formuodamos savo lituanistinius fondus, politikas pripažino, kad bibliotekų plėtrai smarkiai stinga lėšų.

„Lėšų trūkumą iš dalies kompensuoja lietuvių diasporos ir kitų užsienyje gyvenančių asmenų ir organizacijų dovanojamos knygos ir kiti spaudiniai, kurie, be jokio racionalaus pagrindo, jei dovanojamų knygų siuntos kaina viršija 45 Eur, apmokestinami importo PVM tarifu“, – situaciją vardino parlamentaras.

Seimas svarstys A. Gelūno iniciatyvą neapmokestinti importo PVM mokesčiu leidinių, siunčiamų iš užsienio valstybinėms ir savivaldybių bibliotekoms, nepriklausomai nuo jų vertės.

 

Daugiau informacijos:

Lietuvos Respublikos Seimo liberalų sąjūdžio frakcijos narys

Švietimo ir mokslo komiteto narys

Arūnas Gelūnas

Mob. 8 668 42 191

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2018-11-09 08:31
   Monika Kutkaitytė