Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario J. Džiugelio pranešimas: parlamentaras ėmėsi iniciatyvos, pakeisiančios tūkstančių neįgaliųjų gyvenimą

2018 m. lapkričio 14 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Įkalinti namuose, be galimybės mokytis ir dirbti, susitikti ir gyvai bendrauti su žmonėmis – tokia  be artimųjų pagalbos likusių žmonių su negalia kasdienybė Lietuvoje. Beveik visa Europa ir net kaimyninė Latvija šią problemą išsprendė įdiegusi Asmeninio asistento paslaugą – tai valstybės žmogui su negalia skirto padėjėjo pagalba, suteikianti galimybę gyventi oriai ir savarankiškai.

„Kiekvienam neįgaliajam reikia vis kitokios pagalbos: vienas negali susitvarkyti namuose, kitas be padėjėjo negali keliauti miesto transportu ar prisitaikyti darbo vietoje. Pavyzdžių galima pateikti galybę ir už kiekvieno iš jų slypi nuo visuomenės atskirto žmogaus istorija“, – teigia parlamentaras Justas Džiugelis, įsitikinęs, kad Lietuvoje įdiegta Asmeninio asistento paslauga iš esmės pakeis šalies žmonių su negalia ir, kas ne mažiau svarbu, jų artimųjų gyvenimą.

Deja, Vyriausybės programos įgyvendinimo plane šią paslaugą reglamentuojantį įstatymo projektą numatyta parengti tik kitų metų pabaigoje. Vadinasi, realiai žmonės pagalbą gaus ne anksčiau, nei po dviejų metų, o galimai ir gerokai vėliau.

Asmeninio asistento paslauga per daug svarbi neįgaliesiems, kad jie galėtų taip ilgai laukti. Todėl J. Džiugelis nusprendė imtis iniciatyvos įstatymo projektą parengti Seime. Šiuo tikslu šiandien parlamentaras raštu kreipėsi į Seimo valdybą, prašydamas sudaryti Asmeninio asistento paslaugų organizavimo ir teikimo tvarkos reglamentavimo darbo grupę. Sudaryta iš skirtingų sričių profesionalų, Seimo, ministerijų ir nevyriausybinių organizacijų atstovų ji galėtų rasti ir priimti svarbius sprendimus rengiant įstatymo projektą.

„Neįgalieji per ilgai laukė, kad kas nors atkreiptų dėmesį į jų problemas ir gerovę. Versti laukti dar kelerius metus būtų labai neteisinga. Tikiu, kad šios kadencijos Seimo narių rūpestis neįgaliaisiais nėra apsimestinis ir jie supranta, Asmeninio asistento paslauga – vienas svarbiausių darbų, realiai pakeisiančių žmonių su negalia gyvenimą“, – įsitikinęs J. Džiugelis.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys  Justas Džiugelis

Mob. 8 656 88886

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2018-11-14 14:08
   Rūta Mensonaitė