Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narė A. Armonaitė: „Energetinio saugumo problemas Europos šalys turėtų spręsti kartu“

2018 m. lapkričio 15 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotoja Aušrinė Armonaitė kartu su Seimo delegacijos NATO Parlamentinėje Asamblėjoje nariais* lapkričio 15–21 dienomis dalyvaus NATO Parlamentinės Asamblėjos 64-ojoje metinėje sesijoje Halifakse (Kanada).

A. Armonaitė, kaip NATO PA Pereinamojo laikotarpio ir plėtros pakomitečio pranešėja,  pristatys pranešimą „Energetinio saugumo iššūkiai Centrinėje ir Rytų Europoje“.

Seimo narė pabrėžia, kad energetinis saugumas yra visų NATO valstybių narių prioritetas, todėl įstatymų leidėjams labai svarbu užtikrinti energetikos sistemų atsparumą tradicinių ir netradicinių grėsmių – terorizmo, augančio kibernetinių atakų – pavojaus akivaizdoje. Nors pastaruoju metu dėl energetikos infrastruktūros tobulėjimo ir išaugusio tarptautinio bendradarbiavimo šioje srityje energetinis valstybių saugumas santykinai didėja, tačiau vis dar lieka nemažai spręstinų problemų.

Pasak A. Armonaitės, Europos, ypač Rytų, energetikos ūkis labai priklauso nuo aplinką teršiančios iškastinės anglies. Be to, šis regionas išlieka stipriai pažeidžiamas dėl priklausomybės nuo vieno energijos šaltinio – Rusijos, kuri nevengia tą priklausomybę išnaudoti politiniais tikslais. Todėl Seimo narė akcentuoja energijos šaltinių diversifikavimo ir NATO valstybių narių bendradarbiavimo bei bendrų projektų svarbą. Ji atkreipia dėmesį į Nord Stream 2 projektą, kuris vykdomas toliau, nepaisant kelių šalių išsakytų nuogąstavimų, kad projektas gali pakenkti Ukrainos saugumui, taip pat gali pavojingai išaugti Europos priklausomybė nuo Rusijos dujų. „Svarbu kartu apsvarstyti dalyvavimo bendruose su Rusija projektuose, kuriuose daug kas įžvelgia grėsmę NATO vienybei ir saugumui, strategiją. Europos šalys dėl dujų kontraktų su Rusija turėtų tartis kolektyviai, ne individuliai – tai apribotų Maskvos galią vykdyti „skaldyk ir valdyk“ politiką, o Europai padėtų sustiprinti savo, kaip Rusijos dujų vartotojo, galią. Deja, šiuo klausimu, konsensuso nėra“, – sako parlamentarė.

Atsižvelgiant į šias ir kitas aplinkybes, NATO PA sesijai teikiamame A. Armonaitės pranešimo projekte siūloma skatinti skaidrumą, diversifikaciją ir saugumą Europos bei Šiaurės Atlanto regiono energetikos rinkose; investuoti į atsinaujinančią energetiką ir kitus energijos sektorius, kurie galėtų užtikrinti alternatyvą Rusijos dujoms ir naftai; siekti sudaryti sąlygas gauti daugiau naftos ir dujų iš Kaukazo ir Vidurinės Azijos regionų; rengtis galimoms kibernetinėms atakoms energetikos sektoriuje; užkirsti kelią korupcijai energetikos sektoriuje; užtikrinti, kad Ukraina nebūtų izoliuota energetinio saugumo požiūriu ir kt.

*Seimo valdyba komandiravo Seimo delegacijos NATO PA pirmininkę Rasą Juknevičienę, Seimo narius Aušrinę Armonaitę ir Juozą Oleką 2018 m. lapkričio 15–21 dienomis, Seimo narį Dainių Gaižauską 16–21 dienomis dalyvauti NATO Parlamentinės Asamblėjos 64-ojoje metinėje sesijoje Halifakse (Kanada).

 

Daugiau informacijos:

Seimo narė Aušrinė Armonaitė

Tel. (8 5)  239 6913

El. p. [email protected]

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro patarėja Jolanta Anskaitienė

Tel. (8 5) 239 6508, el. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2018-11-15 10:45
   Jolanta Anskaitienė