Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narių G. Landsbergio, L. Kasčiūno ir Ž. Pavilionio pranešimas: „Seimo nariai smerkia Baltarusijos valdžios sprendimą A. Krasuliną išsiųsti iš šalies“

2018 m. lapkričio 22 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis, frakcijos narys ir „Už demokratinę Baltarusiją“ Seimo grupės pirmininkas Laurynas Kasčiūnas ir frakcijos narys Žygimantas Pavilionis atkreipia dėmesį į Baltarusijos valdžios siekį Baltarusijos opozicinės „Jungtinės piliečių partijos“ atstovę spaudai Anną Krasuliną išsiųsti iš šalies be pagrįstų ir teisėtų motyvų. Seimo nariai tokius veiksmus vertina ne tik kaip bandymą susidoroti su asmeniu dėl jo politinės veiklos, taip pažeidžiant žmogaus teises, bet ir suduoti smūgį Aliaksandro Lukašenkos režimą kritikuojančiai politinei opozicijai.

G. Landsbergis atkreipia dėmesį į tai, kad 2018 m. lapkričio 13 d. Baltarusijos opozicinės „Jungtinės piliečių partijos“ atstovė spaudai A. Krasulina gavo pranešimą apie jos išsiuntimą iš Baltarusijos Respublikos. A. Krasulina yra Rusijos Federacijos pilietė, kuri nuo 2002 m. gyvena Baltarusijoje, turėdama leidimą gyventi. Tačiau jai nurodyta iki 2018 m. lapkričio 30 d. metams išvykti iš šalies. Išsiuntimas motyvuojamas tuo, kad A. Krasulina yra padariusi tris administracinius nusižengimus, taip pat siekiu neva užtikrinti viešąją tvarką.

Moteriai du kartus (2016 m. rugpjūčio 19 d. ir 2017 m. kovo 21 d.) buvo skirta bauda už dalyvavimą nesankcionuotuose masiniuose renginiuose. Baudos buvo sumokėtos, abiejų administracinių nuobaudų terminas (vieni metai) yra pasibaigęs. Taip pat 2018 m. kovo 23 d. A. Krasulinai buvo skirta bauda už važiavimą miesto autobusu be bilieto. Bauda buvo sumokėta vietoje, vienerių metų administracinės nuobaudos terminas dar nepraėjęs.

Pagal įstatymą „Dėl užsieniečių ir asmenų be pilietybės teisinės padėties Baltarusijos Respublikoje“ asmeniui gali būti uždrausta atvykti į Baltarusijos Respubliką, jeigu jis, be kita ko, „buvimo Baltarusijos Respublikoje metu pakartotinai (penkis ir daugiau kartų) per pastaruosius metus yra nubaustas už administracinį nusižengimą, o administracinės nuobaudos terminas nėra pasibaigęs“. Taigi, akivaizdu, kad A. Krasulinos išsiuntimas neatitinka šios nuostatos ir yra nepagrįstas.

„Pranešime dėl išsiuntimo nurodoma, jog remiamasi įstatymo nuostata, kad „užsienietis gali būti išsiųstas iš Baltarusijos Respublikos, siekiant užtikrinti šalies nacionalinį saugumą, viešąją tvarką, apsaugoti žmonių sveikatą ar dorovę arba kitų asmenų teises ir laisves“. Lyginant su šia nuostata, minėti A. Krasulinos padaryti administraciniai nusižengimai yra mažareikšmiai, kad dėl to būtų galima ją išsiųsti iš šalies. Baltarusijos žmogaus teisų organizacijos besąlygiškai pripažįsta, kadg A. Krasulinos išsiuntimas yra politiškai motyvuotas“, – teigė L. Kasčiūnas.

Parlamentaras Ž. Pavilionis sako, kad Jungtinių Tautų Žmogaus teisių komitetas šiuo metu svarsto du A. Krasulinos pranešimus apie Baltarusijoje pažeidžiamas susirinkimo ir nuomonės raiškos laisves. Be to, A. Krasulina yra vienos iš pagrindinių Baltarusijos opozicinių partijų atstovė spaudai, t. y. savo veikloje užtikrina opozicijos informacinę sklaidą.

„Atsižvelgiant į visa tai, smerkiame Baltarusijos valdžios priimtą sprendimą A. Krasuliną išsiųsti iš šalies ir raginame nedelsiant sustabdyti jos išsiuntimo procesą“, – pažymėjo G. Landsbergis.

 

Daugiau informacijos:

Seimo TS-LKD frakcijos

Viešųjų ryšių grupė

Tel. (8 5) 239 6506

   Naujausi pakeitimai - 2018-11-22 14:24
   Monika Kutkaitytė