Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narės A. Maldeikienės pranešimas: parlamentarė reikalauja duomenų, kurie pagrįstų žemės ūkio ministro reikalavimus Europos Sąjungai

2018 m. lapkričio 29 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo narė Aušra Maldeikienė ketvirtadienį kreipėsi į žemės ūkio ministrą Giedrių Surplį, prašydama jį plačiau pakomentuoti teiginius, kad Europos Sąjunga privalo didinti išmokas Lietuvos žemdirbiams.

2018 m. lapkričio 27 d. Nikosijoje vykusiame Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro susitikime su Kipro žemės ūkio, kaimo plėtros ir aplinkos ministru Kostasu Kadisu (Costas Kadis), G. Surplys teigė, kad „Lietuvos ūkininkams yra nesuprantama, kodėl praėjus jau 14 metų nuo įstojimo į Europos Sąjungą vis dar siūlomos nelygios konkurencinės sąlygos. Kai kurių valstybių kartojami argumentai, kad Lietuva nusipelno tokių mažų tiesioginių išmokų dėl neva žymiai pigesnės žemės ir pigesnės darbo jėgos, yra visiškai nepagrįsti“.

Seimo narė paprašė ministro paviešinti, kokios šalys, kur ir kokiuose formatuose eskaluoja išmokų Lietuvos žemės ūkiui temą, ir paaiškinti, kokie faktai ir argumentai įrodo, kad neįvardintų valstybių teiginiai melagingi.

Seimo narė paprašė ministro pasidalinti tyrimais, kurie rodo, kad Lietuvoje žemė nėra pigesnė, o darbo jėga nėra reikšmingai pigesnė ir mažiau apmokestinta, palyginus su ES valstybėmis – donorėmis.

Įvertinusi G. Surplio pareiškimą, kad „Lietuva labiausiai nukentėjo nuo gyventojų skaičiaus mažėjimo visose ES šalyse“ ir todėl paramos mažinimas „yra ypač skausmingas ir nepriimtinas“, o „finansavimo pokyčiai reikštų didžiulį iššūkį Lietuvos biudžetui ir turėtų neigiamą poveikį kaimo vietovėms“, A. Maldeikienė domisi, ar tikrai šalys donorės (Vokietija, Prancūzija, Italija ir Jungtinė Karalystė) turėtų prisiimti atsakomybę už Lietuvos gyventojų emigraciją, o jeigu tai ne jų kaltė, tai ar tikrai tinkama Lietuvai reikalauti sau didesnių išmokų (ypač įvertinus vienos iš didesnių donorių pasitraukimą).

Seimo narė Aušra Maldeikienė taip pat mano, kad Lietuvos žemės ūkio ministras privalėtų pasakyti, kurių šalių sąskaita turi būti didinamos išmokos Lietuvos žemdirbiams.

 

Seimo narės A. Maldeikienės kreipimasis į žemės ūkio ministrą G. Surplį.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narė Aušra Maldeikienė

Tel. (8 5) 239 6646, el. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2018-11-29 11:34
   Eglė Saulė Trembo