Seimo nario D. Kreivio pranešimas: parlamentaras vietoje nacionalinio stadiono siūlo Vilniuje kurti jaunimo sporto infrastruktūrą
2018 m. gruodžio 5 d. pranešimas žiniasklaidai
Seimo nariai Dainius Kreivys ir Monika Navickienė trečiadienį kreipėsi Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį, kviesdami perskirstyti nacionalinio stadiono statyboms skirtas lėšas į labiau prioritetines Vilniaus sporto sritis. Spaudos konferencijoje, kurioje kartu dalyvavo ir Vilniaus miesto tarybos narys Valdas Benkunskas, konservatoriai pristatė alternatyvų planą, kur reikia nukreipti šiandien Vilniaus nacionalinio stadiono statyboms skirtas lėšas.
Spaudos konferencijoje D. Kreivys teigė, kad prioritetą skiriant nacionaliniam stadionui, mes namą pradedame statyti nuo stogo: „Suprantu, kad Vilniui reikia turėti deramą stadioną, tačiau šiandien yra didesnių prioritetų. Vilniuje esanti sporto infrastruktūra yra tragiška – vaikai, mėgėjai, senjorai tiesiog neturi kur sportuoti. Todėl kyla klausimas, ar pirmiau investuojame į vaikus ir bendruomenę, ar statome nacionalinį stadioną? Šiandien prioritetai turi krypti į jaunimo sporto gyvinimą ir masiškumą Vilniuje. Kiekviename Vilniaus mikrorajone turime įrengti po kokybišką, bet kokiu sezono ir paros metu naudojamą futbolo aikštę, atnaujinti esamas aikštes bei pastatyti bent keletą visuomenei atvirų baseinų. Ši infrastruktūra turi būti laisvai prieinama bendruomenėms, atvira sporto mokykloms bei statoma kuo arčiau gyvenamųjų mikrorajonų. Atsisakius nacionalinio stadiono projekto, už stadiono lėšas užtektų įrengti visą šią infrastruktūrą bei pastatyti 4 UEFA žvaigždutes atitinkantį, 10 tūkst. žiūrovų talpinantį miesto stadioną”, – kalbėjo D. Kreivys.
V. Benkunsko nuomone, pagal šiandieninį stadiono projektą, tai net nepanašu į nacionalinį stadioną: „Tai nėra nacionalinis stadionas. Pagal numatytą vietų skaičių, stadionas bus mažesnis už Vilniaus Žalgirio stadioną, Kauno Žalgirio areną ir net mažesnis už Kauno Dariaus ir Girėno stadioną. Ką jau kalbėti, kad projekto kaina yra neadekvačiai didelė. 80 mln. eurų tokiam stadionui yra gerokai per daug. Visai neseniai Rumunijoje ir Lenkijoje panašūs stadionai buvo pastatyti už 20–40 milijonų eurų. Galų gale, ir stadiono vieta centrinėje miesto dalyje nėra tinkama. Transporto srautai šioje miesto zonoje yra labai dideli, o pastačius stadioną reiktų labai daug investuoti į eismo infrastruktūrą, viadukus ir t. t.”, – projektą kritikavo V. Benkunskas.
Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto narė Monika Navickienė teigė, kad resursai, Islandijos pavyzdžiu, turi būti nukreipiami į jaunimo užimtumo didinimą: „Strateginė miesto politika turi būti orientuota į sporto sąlygų ir sveikatinimo infrastruktūros sukūrimą Vilniaus mieste. Kaip rodo pasaulyje jau išgarsėjęs Islandijos atvejis, šios infrastruktūros sukūrimas nėra nukreiptas tik į sportinių rezultatų gerinimą. Tai priemonė, padedanti spręsti kompleksines socialines problemas. Taip didinami vaikų ir jaunimo užimtumo rodikliai, sprendžiamos socialinės problemos, gerinamos visuomenės sveikatos charakteristikos”, – sakė M. Navickienė.
Nacionalinio stadiono projektui po Aukščiausiojo teismo sprendimo grįžus į pradinę stadiją, konservatoriai oficialiu kreipimusi kvietė premjerą Saulių Skvernelį peržiūrėti lėšų skyrimą bei jas nukreipti į miesto sporto sistemos kūrimą.
Kreipimasis į premjerą pridedamas.
Daugiau informacijos:
Seimo TS-LKD frakcijos narys Dainius Kreivys
Tel. 8 5 239 6605
El. p. [email protected]
Rūta Mensonaitė