Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario J. Džiugelio pranešimas: Seime vieno balso persvara nuspręsta didinti išmokas neįgaliems vaikams

2018 m. gruodžio 6 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šiandien Seimas vieno balso persvara pritarė parlamentaro Justo Džiugelio teiktai išmokų vaikams įstatymo pataisai, pagal kurią nuo ateinančių metų neįgalumą turintiems vaikams bus mokama daugiau nei dvigubai didesnė išmoka. Dabar kiekvienas vaikas gauna 0,79 bazinės socialinės išmokos (BSI) dydžio išmoką, t. y. 30,02 Eur., o nuo sausio 1-osios negalios paliestiems vaikams išmoka padidės iki 1,84 BSI – 69,92 Eur.

Neįgalių vaikų būtinos kasdienės išlaidos yra žymiai didesnės nei sveikų. Tai kitokius vaikus auginančias šeimas priartina prie gyvenimo skurdo sąlygomis rizikos. 

„Suprasti, kaip gyvena vaikus su negalia auginančios šeimos gali tik patys tai patyrę žmonės. Aš tai žinau ne iš nuogirdų. Elementarus pavyzdys – valstybė neįgaliam vaikui kompensuoja ortopedinius batus. Paradoksalu, bet tik vieną porą į metus. Vadinasi, neįgalus vaikas turi nešioti tik žieminius, arba tik vasarinius batus. Tai – tik  vienas atvejis iš daugelio. Be didžiulio psichologinio išbandymo neįgalaus vaiko susilaukę tėvai nuo pat pirmųjų dienų turi pirkti daugybę nekompensuojamų vaistų ir kitų priežiūros priemonių, iš savo kišenės mokėti specialistams, be kurių pagalbos atžala gali net neišgyventi. Tai didžiąją daugumą šeimų iškart stumia už skurdo ribos“, – po balsavimo džiaugsmo neslėpė projekto autorius J. Džiugelis.

Anot jo, priimta naujoji įstatymo pataisa – tai ne tik konkreti pagalba negalios paliestus vaikus auginančioms šeimoms, bet ir žingsnis gimstatumo skatinimo naudai.

„Esu dėkingas kolegoms, ypač tiems keliems valdančiosios daugumos atstovams, kurie nepasidavė politiniams žaidimams ir pagalvojo apie neįgalius vaikus bei jų šeimas. Tai – brandumo ir žmogiškumo įrodymas“, – įsitikinęs pataisos autorius J. Džiugelis.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Justas Džiugelis

Mob. 8 656 88886

   Naujausi pakeitimai - 2018-12-06 15:48
   Rūta Mensonaitė