Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario J. Varkalio pranešimas: „Doktorantai gali atsikvėpti – Seimas priėmė J. Varkalio teiktą įstatymą, siūlantį sudaryti visiems vienodas sąlygas akademinei paramai gauti“

2018 m. gruodžio 7 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimas ketvirtadienį priėmė liberalo Jono Varkalio teiktą įstatymo projektą, kuriuo visiems doktorantūros studentams bus sudarytos vienodos sąlygos dalyvauti konkursuose akademinei paramai gauti, neatsižvelgiant, ar studentas studijuoja valstybės finansuojamoje, ar nefinansuojamoje vietoje. Įstatymo projektą palaikė 106 parlamentarai.

„Doktorantai, mokantys už studijas, taip pat kaip ir doktorantai, kurių studijos yra finansuojamos valstybės, kuria pridėtinę vertę Lietuvai, visi studentai siekia dalyvauti mokslinėse konferencijose, stažuotėse ir kursuose bei susiduria su moksliniams tyrimams skirtos literatūros, įrangos įsigijimo problematika, tad sąlygos studijuoti turi būti vienodos“, – įstatymo projektą argumentavo J. Varkalys.

Parlamentaras pabrėžė, kad jaunųjų mokslininkų grupę sudaro vos 6,5 proc. nuo bendro visų doktorantų skaičiaus, todėl būtina užtikrinti visiems lygias teises ir sąlygas kandidatuoti konkursuose dėl papildomos finansinės paramos. Seimo narys pridūrė, kad didesnis konkursų dalyvių skaičius sukurs konkurenciją tarp doktorantūros studentų ir pagerins studentų kompetencijas bei disertacijų moksliškumo lygį.

J. Varkalio teigimu, iki šiol veikiantis įstatymas yra ydingas, nes doktorantams, kurie savarankiškai moka už studijas, neleidžiant dalyvauti konkursuose dėl papildomos paramos akivaizdžiai pažeidžiamas lygių galimybių principas, jiems užkertamas kelias atlikti aukštesnės kokybės, brangesnius mokslinius tyrimus.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys

Socialinių reikalų ir darbo komiteto narys

Jonas Varkalys

Mob. 8 698 25 350, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2018-12-07 11:04
   Monika Kutkaitytė