Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario J. Džiugelio pranešimas: Seime vyks parlamentaro organizuojama diskusija apie asmeninio asistento paslaugų įteisinimą

2018 m. gruodžio 11 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Asmeninio asistento paslauga nepaprastai svarbi neįgaliesiems, nes suteikia galimybę savarankiškai gyventi, integruotis į visuomenę, dirbti ir užsidirbti, o tai reiškia gyventi ne iš pašalpų ir jaustis oriai. Tokią valstybės pagalbą žmonėms su negalia teikia beveik visa Europa ir net kaimyninė Latvija. 

Vyriausybės programos įgyvendinimo plane šią paslaugą reglamentuojantį įstatymo projektą numatyta parengti tik kitų metų pabaigoje. Vadinasi, realiai žmonės pagalbą gautų ne anksčiau, nei po dviejų metų, o galimai ir gerokai vėliau.

Kiekviena pradelsta diena daugiau kaip 300 000 Lietuvos žmonių su negalia ir jų artimiesiems reiškia gyvenimą atskirtyje ir nusivylimą. Todėl parlamentaras Justas Džiugelis siūlo iniciatyvą dėl asmeninio asistento paslaugos reglamentavimo perkelti į Seimą.

Šiuo tikslu J. Džiugelis rengia diskusiją, kurioje kartu su nevyriausybinėmis organizacijomis aptars svarbiausius asmeninio asistento paslaugų organizavimo ir teikimo tvarkos reglamentavimo klausimus, problemas ir pasiūlymus. 

 

Maloniai kviečiame žiniasklaidos atstovus dalyvauti  diskusijoje apie asmeninio asistento paslaugų įteisinimą, kuri vyks šį trečiadienį, gruodžio 12 d., 16 val. Seimo I rūmų Lietuvos Tarybos salėje (209 kab.), Gedimino pr. 53, Vilnius. 

 

Registracija el. paštu [email protected] iki 2018 m. gruodžio 12 d. 15.30 val.

 

 

Daugiau informacijos:

Seimo nario Justo Džiugelio padėjėja-sekretorė

Eglė Zupkaitienė

Tel. (8 5) 239 6709

​El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2018-12-12 09:15
   Rūta Mensonaitė