Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario M. Majausko pranešimas: „A. Veryga turi atsakyti, ar nebandė nusipirkti tylos mitingo organizatoriui nemokamai suteikdamas nekompensuojamų vaistų?“

2018 m. gruodžio 14 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Mykolas Majauskas viešai kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą klausdamas, ar ministras, žinodamas apie Lietuvos epilepsija sergančiųjų sąjungos mitingą, iš tiesų skambino vienam iš mitingo organizatorių, bandydamas išsiaiškinti, kur ir kokiais vaistais pastarasis gydosi.

Seimo narys M. Majauskas gavo informacijos ir viešu kreipimusi prašo ministro A. Verygos atsakyti, ar ministras arba jo įpareigoti ministerijos atstovai, galimai pažeisdami asmens duomenų apsaugos įstatymą, skambino mitingo organizatoriaus šeimos gydytojui, nurodydami išrašyti receptinį nekompensuojamą vaistą KEPPRA nemokamai, nors paprastai šis vaistas kainuoja apie 200 eurų keliems mėnesiams.

Seimo narys taip pat prašo informuoti, ar šie vaistai yra prieinami visiems sergantiesiems vienodai, o jei ne, kodėl epilepsija sergantys asmenys negali gauti geriausio įmanomo gydymo su minimaliais šalutiniais poveikiais?

„Ministras turi kuo greičiau imtis reikiamų priemonių ir užtikrinti, jog epilepsija sergantys asmenys gautų geriausią įmanomą gydymą. Tuo pačiu turi būti pateikti aiškūs atsakymai, ar ministro veiksmai nebuvo bandymas papirkti vieno iš pilietinės akcijos organizatorių, mainais į tylą, išskirtinai suteikiant epilepsija sergantiems paprastai sunkiai įperkamus ir nekompensuojamus vaistus“, – teigė M. Majauskas.

Lietuvos epilepsija sergančiųjų sąjunga šiandien organizavo mitingą dėl vaistų epilepsijai gydyti kompensavimo tvarkos pakeitimų, siekdami netaikyti kainos konkursų vaistams nuo epilepsijos ir išimties tvarka grąžinti išbrauktus preparatus iš Kompensuojamųjų vaistinių preparatų kainyno, kadangi epilepsija sergantieji yra nepaprastai jautrūs šalutiniams generinių vaistų poveikiams.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Mykolas Majauskas

Tel. (8 5) 239 6959

El. p. [email protected] 

   Naujausi pakeitimai - 2018-12-14 15:38
   Rūta Mensonaitė