Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario A. Syso pranešimas: „Valstiečiai“ bėga nuo mokytojų, gydytojų, kultūrininkų problemų sprendimų“

2019 m. sausio 24 d. pranešimas žiniasklaidai

 

„Sisteminius sprendimus“ dėl visų viešojo sektoriaus darbuotojų gruodį žadėjęs Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, panašu, nesilaiko savo žodžio. Aiškėja, kad gruodį, kuomet streikavo mokytojai, jo duoti pažadai tebuvo tuščias oro virpinimas, sako socialdemokratas Algirdas Sysas. Anot Seimo nario, Vyriausybės parengtame viešojo sektoriaus darbuotojų darbo užmokesčio finansavimo strategijos projekte daugelį problemų siūloma spręsti ateity, o ne dabar.

Pavyzdžiui, apie tai, kas aktualiausia – finansavimą – užsimenama bendromis frazėmis: girdi, viešąjį sektorių reikia finansuoti ne vien iš vidinių resursų, esą reikia skirti daugiau lėšų. Tačiau, pabrėžia A. Sysas, papildomo finansavimo šaltiniai dokumente nenurodomi. Jis teigia, kad daugelis Vyriausybės siūlymų, susijusių su sistemos tvarumu, susiveda į tai, kad reikia viską optimizuoti, mažinti, taigi atleisti, bei kovą su šešėliu.

„Visos problemos yra šiandien, mokytojai, medikai, kultūrininkai laukia sprendimų dabar. O Vyriausybės žmonės tas problemas siūlo spręsti iki 2025 m. Taigi, palieka spręsti kitai Seimo daugumai, kitai vyriausybei“, – teigia A. Sysas.

Pasak socialdemokrato, minėtame projekte nėra kalbama apie mokesčių reformą, nors akivaizdu, kad be tokios viešojo sektoriaus problemų išspręsti nepavyks. „Jeigu norime tikrai spręsti viešojo sektoriaus problemas, tai jau kitais metais reikia didinti perskirstymą per biudžetą“, – akcentuoja A. Sysas.

Strategijos projekte, pasak A. Syso, pateikta statistika dar kartą patvirtina, kad, nepaisant ekonomikos augimo, daugelis darbuotojų ženklesnio pagerėjimo nejaučia. Lyginant 2008 m. ir 2017 m. rodiklius, metinis bendrojo pelno apimties padidėjimas Lietuvoje išaugo 63 proc., tuo metu viso ūkio vidutinis darbo užmokestis – tik 35 proc.

„Ekonomikos pyragas iškepamas, pridėtinė vertė sukuriama, tačiau pelną pasiima keliasdešimt asmenų. Atotrūkis ir toliau didėja“, – sako A. Sysas.

Vyriausybės pasiūlytame strategijos projekte apie tai nėra kalbama, taigi, pasak socialdemokrato, tai galima vadinti „veiklos imitacija“. „Valstiečiai fantastiniu greičiu kuria įvairiausias problemas, priiminėja chaotiškus sprendimus, o po to bando imituoti tų problemų sprendimą – rašo įvairius popierius, o problemų sprendimas paliekamas kitam Seimui“, – vertina A. Sysas.

 

Daugiau informacijos:

Justinas Argustas

LSDP komunikacijos skyrius

Mob. 8 675 06667

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-01-24 15:02
   Eglė Saulė Trembo