Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narių R. Morkūnaitės-Mikulėnienės, R. Juknevičienės ir L. Kasčiūno pranešimas: „Seimo TS-LKD frakcijos nariai išreiškė susirūpinimą dėl procesų rinkimų metu“

2019 m. sausio 31 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šiandien Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė ir nariai Rasa Juknevičienė ir Laurynas Kasčiūnas susitiko su Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Demokratinių institucijų ir žmogaus teisių biuro (DIŽTB) rinkimų vertinimo misijos ekspertėmis Ana Rusu ir Kyra Kastaldo (Keara Castaldo).

Susitikimo metu TS-LKD frakcijos atstovai pristatė šalyje esančią rinkimų situaciją ir išreiškė susirūpinimą kai kuriais vykstančiais procesais.

„Klausimų kelia Vyriausios rinkimų komisijos (VRK) vadovės nešališkumas, kadangi vis pasitaiko dvigubų standartų naudojimo, neretai priimami valdantiesiems palankūs sprendimai arba užmerkiamos akys į pažeidimus, nesuteikiama informacija apie vykstančius tyrimus ir jų eigą. Taip pat neišspręstas klausimas dėl valstybės administracinių resursų naudojimo politinei kampanijai, kaip matome iš vieno kandidatų į Prezidento postą, premjero pareigas einančio Sauliaus Skvernelio atvejo“, – teigė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Parlamentarė R. Juknevičienė teigė, kad nerimą kelia „rusiško stiliaus politikos“ apraiškos ir demokratijos erozija valstybėje.

„Valdžia bando poliarizuoti visuomenę, opoziciją paverčia priešu, atakuoja konkrečius žurnalistus – to anksčiau nebuvo. Taip pat situacija prastėja ir regionų žiniasklaidoje, kuri tampa vis labiau priklausoma nuo vietos valdžios“, – sakė R. Juknevičienė.

„Tikimės, kad Lietuvos rinkimų procesus prižiūrinčios institucijos nesivadovaus dvigubais standartais ir bus teisingai vertins valdžios kandidato ir jo konkurentų veiksmus rinkimų kampanijos metu“, – teigė Seimo narys L. Kasčiūnas.

ESBO DIŽTB rinkimų vertinimo komisijos atstovės jau susitiko su įvairių institucijų ir organizacijų – politinių partijų, teismų, žiniasklaidos, pilietinių organizacijų – atstovais. Biuras yra pagrindinė Europoje vykstančius rinkimus stebinti institucija. Kasmet ji koordinuoja ir organizuoja tūkstančių stebėtojų darbą, taip siekdama įvertinti, ar ESBO regione organizuojami rinkimai atitinka tarptautinius ir paties ESBO įsipareigojimus demokratiškų rinkimų srityje bei nacionalinius teisės aktus.

 

Daugiau informacijos:

TS-LKD frakcijos

Viešųjų ryšių grupė

Tel. (8 5) 239 6514

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-01-31 15:20
   Monika Kutkaitytė