Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Lietuvos kandidatas į Europos Tarybos generalinius sekretorius A. Kubilius susitiks su Europos Tarybos valstybių narių ambasadoriais

2019 m. vasario 5 d. pranešimas žiniasklaidai

 

 

Seimo valdyba komandiravo Seimo narį Andrių Kubilių vasario 6–8 dienomis į Strasbūrą (Prancūzijos Respublika). Vizito metu parlamentaras dalyvaus susitikimuose su Europos Tarybos valstybių narių ambasadoriais vykdant rinkimų į Europos Tarybos generalinio sekretoriaus pareigas kampaniją.

„Ambasadoriams detaliau pristatysiu savo viziją, kaip galėtų būti sustiprinta Europos Taryba, kokias reformas reikėtų įvykdyti, kad organizacija padidintų savo matomumą ir tarptautinį autoritetą. Aptarsime ir krizę Europos Tarybos ir Rusijos santykiuose – turiu aiškų matymą, kaip ši problema turėtų būti sprendžiama. Taip pat ketinu pabrėžti ypač svarų Europos Tarybos indėlį demokratijos stiprinimo srityje ir pateikti idėjas, kaip galima toliau plėtoti veiklą padedant šalims narėms įveikti iššūkius, kylančius demokratijai“, – sakė A. Kubilius.

Tai jau antrasis A. Kubiliaus, kaip Lietuvos Respublikos Vyriausybės iškelto kandidato į Europos Tarybos generalinio sekretoriaus pareigas, vizitas į Strasbūrą, kuriame yra įsikūrusi Europos Tarybos būstinė.

Europos Taryba – 1949 m. sukurta Europos politinė organizacija, kurios pagrindinis tikslas – skatinti bendrų demokratinių principų puoselėjimą Europoje remiantis Europos žmogaus teisių konvencija ir kitais tarptautiniais dokumentais, ginti žmogaus teises, demokratijos ir teisinės valstybės principus. Šiandien Europos Taryba vienija 47 Europos valstybes.

Europos Tarybos generalinis sekretorius renkamas penkeriems metams. Jis atsako už Europos Tarybos veiklos strateginį planavimą, biudžeto vykdymą ir Ministrų komiteto sprendimų įgyvendinimą, vadovauja kasdieniam organizacijos ir sekretoriato darbui. Kiekvienais metais Ministrų komitetas tvirtina Tarpvyriausybinę veiklos programą, kurią parengia generalinis sekretorius, remdamasis organizacijos veiklos prioritetais. Generalinis sekretorius atsako už šios programos įgyvendinimą.

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro vyriausiasis specialistas

Rimas Rudaitis

Tel. (8 5)  239 6132, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-02-05 14:41
   Rimas Rudaitis