Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario L. Kasčiūno pranešimas: parlamentaras kreipėsi į Vilniaus miesto merą R. Šimašių dėl „Santaros“ gimnazijos istorijos mokytojos veiklos

2019 m. vasario 6 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į Vilniaus miesto merą Remigijų Šimašių dėl Vilniaus „Santaros“ gimnazijos istorijos mokytojos veiklos.

2019 m. vasario 5 d. Lietuvos žiniasklaidoje pasirodė publikacija apie tai, kad Vilniaus „Santaros“ gimnazijos istorijos mokytoja Ela Kanaitė praėjusiais ir šiais metais socialinio tinklo „Facebook“ asmeninėje paskyroje dalijosi propagandinėmis publikacijomis iš šaltinių rusų kalba apie Antrąjį pasaulinį karą. Vertinant šias publikacijas, tai yra visiškas istorijos perrašymas, absoliučiai neatitinkantis istorinės tiesos ir Lietuvos vaidmens jame. Aiškiai matomas Sovietų Sąjungos aukštinimas.

Be to, ši pedagogė minėta Valstybės saugumo departamento ir Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie Krašto apsaugos ministerijos grėsmių 2015 m. nacionaliniam saugumui vertinime.

„Turint omenyje Rusijos bandymus daryti įtaką Lietuvos tautinių bendruomenių švietimui ir suvokiant, kad toks žmogus dirba mokykloje ir dar dėsto istoriją, kyla klausimas, kokią istorijos versiją jis pateikia mokiniams? Taip jaunoji Lietuvos rusų karta gali būti priešinama su Lietuvos valstybės idėja. Mokytojas turi laikytis Pedagogų etikos kodekso ir Lietuvos Respublikos įstatymų ne tik mokydamas mokykloje, bet ir už jos ribų“, – teigia Seimo narys L. Kasčiūnas.

Parlamentaras mero prašo pateikti paaiškinimus, kodėl Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto departamento Švietimo skyrius tokio tyrimo neatliko po to, kai dar 2016 m. kovo mėnesį buvo paskelbtas minėtas šalies žvalgybos tarnybų grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimas. Klausiama, kodėl nebuvo imtasi priemonių stebint, kokia istorijos versija pateikiama Vilniaus „Santaros“ gimnazijos mokiniams?

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Laurynas Kasčiūnas

Mob. 8 659 00 088

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-02-06 15:19
   Eglė Saulė Trembo