Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario D. Kreivio pranešimas: „Po sprendimo Ženevoje Lietuva turi svarių teisinių argumentų neįleisti nesaugios Astravo atominėje elektrinėje pagamintos elektros“

2019 m. vasario 8 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Vakar Jungtinių Tautų Poveikio aplinkai įvertinimo tarpvalstybiniame kontekste (Espoo) konvencijos šalių susitikime patvirtinta galutinė išvada, kad Baltarusija, statydama Astravo atominę elektrinę (AE) prie pat Lietuvos sienos ir sostinės Vilniaus, pažeidė tris konvencijos straipsnius: netinkamai pasirinko statybų aikštelę, nesikonsultavo su poveikį patirsiančiomis šalimis.

„Dabar turime tvirtą įrodymą, kad Baltarusija pažeidė tarptautinę teisę ir mūsų sprendimas neįsileisti elektros iš šalies, kuri pažeidinėja tarptautines konvencijas, yra visiškai pagrįstas, – sakė Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Dainius Kreivys. – Šis sprendimas bus labai stiprus pagrindas derybose su Europos Komisija ir Rusija dėl mūsų atsisakymo neįsileisti Astravo elektros ir nestatyti papildomų konverterių Ignalinos pastotėje, dėl kurių regis kažkas jau yra sutaręs. Be to, tai taip pat yra pagrindas spausti Latviją Astravo elektros neįsileisti į savo rinką“.

Pasak parlamentaro, Lietuva taip pat galėtų kreiptis į Tarptautinę atominės energetikos agentūrą (TATENA), kad ši atsiųstų į Baltarusiją visos apimties Seed misiją, kuri vertina aikštelių branduolinėms jėgainėms statyti parinkimo aplinkybes. Kiek anksčiau pačių baltarusių pakviesta misija tyrė tik tuos klausimus, kurie jiems buvo priimtini.

Pasitelkiant europines institucijas taip pat būtų galima aktyviau kelti klausimą, kad į Astravo reaktorius nebūtų pradėtas krauti branduolinis kuras, kol Baltarusija neįgyvendins visų Europos Komisijos parengtų rekomendacijų po atliktų streso testų.

Žiniasklaida primena, kad skundą, jog atliekant Astravo AE poveikio aplinkai vertinimą buvo pažeista konvencija, Lietuva pateikė dar 2011 ., negavusi Baltarusijos atsakymų į pateiktus esminius klausimus. 2013 m. Įgyvendinimo komitetas konstatavo, kad Baltarusija, plėtodama AE projektą, pažeidė konvencijos nuostatas, ir pateikė rekomendacijas pažeidimams ištaisyti. Šias rekomendacijas 2014 m. patvirtino konvencijos šalių 6-asis susitikimas. Įgyvendinimo komitetui buvo pavesta išsamiai įvertinti Baltarusijos veiksmus jas įgyvendinant. Komitetas 2017–2018 m. išnagrinėjo Astravo AE poveikio aplinkai vertinimo dokumentus ir nusprendė, kad Baltarusija pažeidė Espoo konvenciją, nepagrindusi galutinio sprendimo Astravą pasirinkti aikštele branduolinei jėgainei statyti.

 

Seimo TS-LKD frakcijos

Viešųjų ryšių grupė

Tel.: (8 5)  239 6506

El. p. tsfrakcija@lrs.lt

   Naujausi pakeitimai - 2019-02-08 11:25
   Eglė Saulė Trembo