Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario J. Razmos pranešimas: parlamentaras per Seimo Antikorupcijos komisiją reikalaus dokumentų iš NMA

2019 m. vasario 13 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pavaduotojas Jurgis Razma kreipėsi į Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininką Vitalijų Gailių dėl dokumentų išreikalavimo iš Nacionalinės mokėjimų agentūros (NMA).

Dar sausio 22 d. Seimo TS-LKD frakcijos posėdyje NMA direktoriaus Eriko Bėronto buvo paprašyta pateikti dokumentus, susijusius su viešinimo paslaugų konkursais, kurių daugumą laimėjo Dariaus Gudelio įmonė „VIP viešosios informacijos partneriai“. Agentūros vadovas tuomet pažadėjo dokumentų kopijas atsiųsti kone kitą dieną, tačiau iki šiol informacijos nepavyko gauti. Seimo nariui atsiųstas niekieno nepasirašytas NMA atsisakymas pateikti prašomą informaciją.

Atsižvelgdamas į tai, kad Antikorupcijos komisijoje taip pat pradėtos nagrinėti NMA  viešinimo paslaugų pirkimo problemos, Seimo narys tikisi, kad kreipiantis į NMA komisijos vardu, pavyks gauti tuos paprastus su pirkimu susijusius dokumentus, kurių jam nepavyko gauti.

„Pastebėsiu, kad čia pirmasis atvejis per dvidešimt dvejų metų mano buvimo Seimo nariu laikotarpį, kai atsakymą pasirašo ne konkretus institucijos pareigūnas, o abstrakčiai – pati institucija. Susidaro įspūdis, jog NMA vadovai supranta, kad prašomų dokumentų nepateikimas yra neteisėtas ir vengdami atsakomybės nepasirašo tokio atsakymo“, – sako J. Razma.

Pasak Seimo nario, jeigu kuriame nors dokumente esama komercinių paslapčių, juos galima siųsti į Seimo specialią raštinę, kur dokumentus Seimo nariai gali skaityti raštu įforminę atitinkamus įsipareigojimus dėl neviešinimo.

„Tačiau, kokios paslaptys gali būti rašte, kuriuo NMA Vyriausybės prašo skirti ekspertą ir Vyriausybė savo raštu pasiūlo ministro pirmininko patarėją? Kai taip slepiama pirkimo informacija, tai sustiprina įspūdį, kad tame procese būta neskaidrumų. Todėl ir Antikorupcijos komisijos svarstymas čia būtų visiškai pagrįstas“, – kreipimesi pažymi J. Razma.

 

Daugiau informacijos:

Seimo TS–LKD frakcijos

Viešųjų ryšių grupė

Tel. (8 5) 2396506, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-02-13 11:37
   Rūta Mensonaitė