Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario J. Džiugelio pranešimas: „Seimas po pateikimo pritarė įstatymo pataisai, panaikinsiančiai neįgaliųjų diskriminaciją“

2019 m. vasario 14 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šiandien Seimas po pateikimo pritarė parlamentaro Justo Džiugelio įregistruotam Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo įstatymo pakeitimo projektui, kuriuo siekiama ištaisyti žmones su negalia diskriminuojančias nuostatas.

Pagal iki šiol galiojantį įstatymą, keliantis keltais į Kuršių neriją ir atgal lengvatos bilieto kainai taikomos tik neįgaliesiems, keliaujantiems su specialios paskirties lengvaisiais automobiliais. Taip diskriminuojami visi kiti negalios paliesti žmonėms, kurie naudojasi ne specialiai pritaikytomis, tačiau neįgaliųjų skiriamaisiais ženklais pažymėtomis transporto priemonėmis. Todėl parlamentaras Justas Džiugelis įregistravo lengvatas neįgaliesiems suvienodinančią įstatymo pataisą, kuriai po pateikimo pritarė Seimas.

„Ilgus metus žmonių su negalia problemos buvo ignoruojamos, todėl, keičiantis visuomenei, į viešumą iškyla vis daugiau situacijų, kai patys įstatymai diskriminuoja Lietuvos piliečius. Privalome tai ištaisyti“, – įsitikinęs J. Džiugelis.

Jo pateiktos Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo įstatymo pataisos suteiks galimybę pasinaudoti lengvatinėmis bilietų kainomis visiems neįgaliųjų vairuojamiems arba juos vežantiems automobiliams, pažymėtiems skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ arba neįgalių asmenų automobilių statymo kortele.

Iš viso šiuo metu yra išduota 11844 galiojančių neįgalių asmenų automobilio statymo kortelių.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys

Justas Džiugelis

Mob. 8 656 88 886

   Naujausi pakeitimai - 2019-02-14 14:34
   Monika Kutkaitytė