Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo TS-LKD frakcijos seniūno pavaduotojos R. Morkūnaitės-Mikulėnienės pranešimas: „Minint Ukrainos „Dangaus šimtinės“ metines raginimas nepamiršti tebesitęsiančios Rusijos karinės agresijos“

2019 m. vasario 19 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šiomis dienomis minint Ukrainos „Dangaus šimtinės“ penktąsias metines, kai Viktoro Janukovyčiaus režimas, remiamas Rusijos, panaudojo jėgą prieš Euromaidano protestuotojus, Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė ragina aktyviau išlaikyti Europos Sąjungos dėmesį primenant, kad Rusija ir toliau tęsia agresiją, nesilaiko Minsko susitarimų ir vykdo karinius veiksmus Rytų Ukrainoje. 

„Manau, Maskva pirmiausiai tikėjosi, kad V. Janukovyčius prievarta suvaldys ukrainiečių laisvės troškimą, panaudodamas jėgą prieš protestuojančius piliečius, o nepavykus to padaryti, pati ėmėsi hibridinio karo veiksmų ir atplėšė Ukrainos teritoriją. Tačiau Ukrainos skaidrėjimo ir siekio tapti demokratine ir laisva vakarietiško tipo valstybe tai nesustabdė. Tikiu, kad europinės reformos – sudėtingas procesas – tęsis ir po Prezidento rinkimų, o mes visokeriopai remsime Ukrainą šiame kelyje“, – pažymėjo Seimo narė.

Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė atkreipia dėmesį, kad stinga proveržio įgyvendinant  Minsko susitarimus, turėjusius garantuoti paliaubas rytų Ukrainos regione. 2015 m. vasario 12 d. Minske Rusijos, Ukrainos, Prancūzijos ir Vokietijos lyderiai po 15 valandų trukusių derybų susitarė dėl paliaubų Ukrainoje. Susitarimo pats pirmasis punktas buvo: „Nedelsiant ir visiškai nutraukti ugnį konkrečiuose Ukrainos Donecko ir Luhansko sričių rajonuose ir nuo 2015 metų vasario 15 dienos 00 val. 00 min. (Kijevo laiku) griežtai laikytis šio susitarimo.“

„Deja, bet Rytų Ukrainoje – Europoje – šiuo metu vyksta aktyvūs karo veiksmai ir žūsta savo valstybės teritorinį vientisumą ginantys Ukrainos piliečiai. Praėjus penkeriems metams turime atvirai konstatuoti, kad Rusija ne tik neįgyvendina Minsko susitarimų, bet nesilaiko vis daugiau tarptautinių įsipareigojimų. Pasaulio demokratijos turėtų būti vieningesnės ir ryžtingesnės – ne siekti dialogo su Maskva vien dialogo vardan, o nubrėžti aiškias ribas, saugančias pamatines vertybes, kuriomis grįstas laisvasis pasaulis. Kitu atveju Maskva gali pasiekti užsibrėžto tikslo, suskaldyti ir susilpninti ne tik Ukrainą, bet ir visą Europą. Tai turime daryti taip pat ir pagerbdami žuvusių Euromaidano dalyvių atminimo vardan“, – sako Seimo narė R. Morkūnaitė Mikulėnienė.

Solidarizuodamasi su Ukrainos tauta kovoje už demokratinę ateitį parlamentarė kviečia paminėti Ukrainos „Dangaus šimtinės“ atminimo dieną.

Trečiadienį, vasario 20 d., 19 val. prie Ukrainos ambasados (Teatro g. 4), Jaunųjų konservatorių lyga organizuoja Maidano įvykių 5 metų minėjimą, siekiant priminti, kad pergalė dėl vakarietiškos valstybės krypties ir suverenumo šioje šalyje dar nėra pasiekta. Prie Ukrainos ambasados bus simboliškai uždegamos žvakutės ukrainiečių aukoms atminti.

 

Daugiau informacijos:

Seimo TS-LKD frakcijos

Viešųjų ryšių grupė

Tel. (8 5) 239 6506

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-02-19 09:45
   Monika Kutkaitytė