Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario A. Syso pranešimas: „Biudžetinės įstaigos darbuotojų algos didesnės už šalies vadovų. Ar valdantieji kuria sau vietas?“

2019 m. vasario 19 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Valdančiųjų veiksmai vėl provokuoja socialdemokratus kalbėti apie viešojo sektoriaus problemas, ypač apie išbalansuotą darbo užmokesčio sistemą, sakė spaudos konferenciją Seime surengęs Algirdas Sysas.

Seimo narys „garo nuleidimo mašina“ pavadino Vyriausybėje suformuotą komisiją dėl viešojo sektoriaus darbuotojų darbo užmokesčio finansavimo strategijos. Komisija buvo sudaryta po drastiškų mokytojų streikų. Ji veikia kelis mėnesius, toje veikloje dalyvauja ir Seimo narys A. Sysas. Pasak jo, komisija konstatavo, kad ir pati viešojo sektoriaus ir jo darbo užmokesčio sistema yra visiškai išbalansuotos.

„O tuo pat metu valdantieji Seime priiminėja įstatymus, kai sujungiamos institucijos, atsiranda nauja biudžetinė įstaiga – Valstybinė energetikos reguliavimo taryba. Jos darbuotojams daroma išimtis – skiriami 5 vidutinių darbo užmokesčių dydžio atlyginimai. Algos didesnės nei šalies vadovų – Prezidentės, Ministro Pirmininko ar Seimo Pirmininko. Valdantieji kaip priežastį nurodo, kad gaudami dideles algas, komisijos nariai sumažins energetikos kainas vartotojams. Ar jūs tuo tikite?“ – spaudos konferencijoje klausė A. Sysas.

Kaip kitą išbalansuotų algų pavyzdį socialdemokratas nurodė „Sodros“ darbuotojų atlyginimus, kurie liko kaip ir daugelio biudžetinių įstaigų labai maži, nors darbuotojams per visas pensijų ir mokesčių reformas buvo smarkiai padidinti darbo krūviai.

„Susidaro įspūdis, kad valstybėje yra mylimi ir nemylimi. Ir kas galėtų paneigti, kad Energetikos reguliavimo taryboje, kur algos didesnės nei aukščiausių valstybės pareigūnų, neruošiamos vietos daliai valdančiųjų“, – sakė Seimo narys.

A. Sysas kartu su kitais Seimo socialdemokratais parengė ir Vyriausybei pateikė siūlymus dėl viešojo sektoriaus atlyginimo subalansavimo, kuriuose siūloma jau kitais metais perskirstyti daugiau į biudžetą surenkamų lėšų, t. y. 32 proc. nuo BVP, o 2022 metais pasiekti 34 proc. Taip pat siūloma sumažinti dabar mūsų viešajame sektoriuje susidariusį vieną didžiausių skirtumų Europoje tarp vadovų ir darbuotojų algų.

 

Daugiau informacijos:

Seimo LSDP frakcijos atstovė spaudai

Irmina Frolova-Milašienė

El. p. [email protected]

Mob. 8 600 07 099

 

   Naujausi pakeitimai - 2019-02-19 10:40
   Monika Kutkaitytė