Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario E. Zingerio pranešimas: „Parama Ukrainai – Lietuvos ir ES saugumo interesas“

2019 m. vasario 20 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Lietuvos Respublikos Seimo narys Emanuelis Zingeris vasario 19 d. dalyvavo Ukrainos Aukščiausiosios Rados posėdyje, skirtame Rusijos ginkluotos agresijos prieš Ukrainą pradžios penktosioms metinėms.

Savo kalboje E. Zingeris priminė, kad daugiau nei prieš penkerius metus, kai Lietuva pirmininkavo Europos Sąjungos (ES) Tarybai, buvo tikimasi, kad Vilniaus viršūnių susitikimo metu tuometinis Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius pasirašys Asociacijos ir laisvosios prekybos susitarimą su ES, kaip pats tai daug kartų tvirtino. Tačiau šios viltys netikėtai žlugo.

Tuo pat metu Seimas surengė ES parlamentų užsienio reikalų komitetų pirmininkų ir Parlamentinio demokratijos forumo susitikimą – t. y. parlamentinio matmens renginį, skirtą vienai iš svarbiausių ES programų siekiant demokratijos plėtros Rytuose. Šio susitikimo metu buvo priimtas pareiškimas, sveikinantis ir remiantis Ukrainos žmonių ryžtą renkantis europinę kryptį, taip pat raginantis ES nedelsiant nustatyti bevizį režimą su Ukraina, jei V. Janukovyčius nepasirašytų Asociacijos sutarties.

E. Zingerio teigimu, šie du susitikimai tapo dramatiški, kai V. Janukovyčius po konsultacijų su Maskva atsisakė pasirašyti dokumentą, atveriantį kelią Ukrainai į Europą. Tai tapo lūžio tašku, paskatinusiu Maidano protestus Kijeve ir tolesnius demokratinius pokyčius Ukrainoje. 2013 m. lapkričio 28 d. Lietuvai buvo beveik tokia pat reikšminga data kaip ir Kovo 11-oji. Būtent tą dieną ištiesėme pagalbos ranką Ukrainai.

„Šiandien, praėjus penkeriems metams, pasiekta reikšmingų rezultatų – Ukraina tapo asocijuota ES partnere. Su ja sėkmingai veikia ES bevizis režimas, stiprėja politinis ir ekonominis bendradarbiavimas, žmonių tarpusavio ryšiai“, – pažymėjo E. Zingeris.

Tačiau per tą laiką pasikeitė ir geopolitinė situacija – Rusija, siekdama sutrukdyti Ukrainos eurointegracijai, ėmė taikyti įvairias politinio ir ekonominio spaudimo priemones, pažeisdama visus tarptautinės teisės principus, pradėjo karininius veiksmus Ukrainoje, aneksavo dalį jos teritorijos, tuo sugriaudama pokarinę Europos saugumo architektūrą. Dabar matomi Rusijos agresyvūs bandymai Azovo jūrą paversti savo vidaus jūra. Pasak E. Zingerio, visa tai yra nepateisinama ir to mes tikrai neleisime pamiršti.

Parlamentaras pabrėžė, kad Lietuva tvirtai palaiko Ukrainą, tačiau jos ateitis glūdi jos pačios rankose. Tolesnė europinė perspektyva priklauso nuo Ukrainos noro, politinės valios ir nuoseklaus darbo įgyvendinant žmonių gerovei gyvybiškai svarbias reformas. Lietuva yra nesenai praėjusi šį sunkų reformų kelią ir yra pasiruošusi padėti Ukrainai. Lygiai taip pat ES turi padėti mūsų rytiniams partneriams judėti jų pasirinktu demokratinių reformų keliu. Stipresnė demokratija Rytų kaimynystėje didina ir pačios Europos saugumą.

Kaip svarbų žingsnį stiprinant Ukrainos nepriklausomybę E. Zingeris paminėjo ir Ukrainos ortodoksų bažnyčios atsiskyrimą nuo Maskvos patriarchato.

2019 m. vasario 7 d. Ukrainos Aukščiausioji Rada antruoju galutiniu balsavimu (334 už) priėmė Ukrainos Konstitucijos, įtvirtinančias negrįžtamą šalies integracijos į ES ir NATO kryptį. Priimtos pataisos lemia ne tik šalies užsienio, bet ir vidaus politikos kryptį. E. Zingerio teigimu, tokia konstitucinė doktrina neabejotinai sumažins galimybes „švytuokliniam“ svyravimui tarp Rytų ir Vakarų, kuris būdingas daugeliui Rytų partnerystės valstybių.

 

Daugiau informacijos:

Seimo TS-LKD frakcijos

Viešųjų ryšių grupė

Tel. (8 5) 239 6506

   Naujausi pakeitimai - 2019-02-20 15:38
   Monika Kutkaitytė