Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narės R. Morkūnaitės-Mikulėnienės pranešimas: „Aplinkos apsaugos problemos yra globalios, todėl tarptautinis dalinimasis patirtimi yra būtinas“

2019 m. vasario 27 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Vasario 25 d. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotoja ir Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė susitiko su Kambodžos Karalystės Aplinkos ministerijos ir Nacionalinės darnaus vystymosi tarybos pareigūnų delegacija, vadovaujama Aplinkos ministerijos valstybės sekretorius Sao Sopheapo. Vadovaujančias pareigas Kambodžos institucijose užimančių pareigūnų delegacija į Lietuvą atvyko pagal specialų Jungtinių tautų Vystymo programos (UNDP) finansuojamą ir „NRD Companies“ įgyvendinamą projektą, susipažinti su aplinkos sektoriaus reformų, geraisiais valdymo ir problemų sprendimo pavyzdžiais.

Kambodžos delegacija domėjosi, kokie klausimai aplinkos apsaugos srityje šiuo metu aktualiausi Lietuvai, kokius iššūkius ir problemas, susijusias su aplinkos apsauga, Lietuvos valdžios institucijos sprendžia, koks Seimo Aplinkos apsaugos komiteto vaidmuo, santykis su Vyriausybe ir funkcijos. Delegacijos nariai taip pat domėjosi darnaus vystymosi klausimais.

Seimo narė su delegacijos nariais aptarė iššūkius aplinkos apsaugos srityje, kaip suderinti tvarų ir tausų resursų panaudojimą su ekonominiu augimu, Europos Sąjungos Aplinkos politikos ypatybes, Lietuvos išsikeltus tikslus ir priemones, kuriomis siekiama sumažinti taršą, padidinti energijos taupymą ir atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimą, visuomenės įsitraukimo ir aplinkosauginio raštingumo ugdymo nuo mažens svarbą. Kambodžoje neseniai pradėjo veikti EKO mokykla – integruotos gamtos tausojimo ir tinkamo atliekų rūšiavimo pamokos pradinėse ir pagrindinėse mokyklose. Daug dėmesio pokalbyje skirta plastiko taršos problemai. Seimo narė pristatė sėkmingai Lietuvoje veikiančią užstato sistemą, o ši patirtis ypač sudomino svečius. Taip pat buvo aptarti ir probleminiai aspektai – korupcijos atvejai aplinkos srityje, oro taršos problemos ir nuotekų tvarkymo iššūkiai.

„Ir mes, ir ši Pietryčių Azijos valstybė, susiduriame su panašiomis problemomis – anglies dvideginio išlakos, plastiko tarša, ekosistemų apsauga. Kita vertus, kartais nesusimąstome, kad gyvename palyginti švarioje aplinkoje, nors ne visada ją tausojantys apribojimai gali patikti, ir nepaisant visų problemų bei kai kurių sunkiai pasiekiamų išsikeltų tikslų, vis dėl to darome nemažą pažangą. Ypač prie to prisideda nuolat stiprėjantis pilietinės visuomenės įsitikinimas, kad būtina vartoti mažiau ir atsakingiau.  Manau, labai svarbu kalbėtis ir dalintis patirtimis ne tik ES lygiu, bet ir daug plačiau, nes daug aplinkosaugos problemų neturi sienų“, – pažymėjo R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė

Tel. (8 5) 239 6657

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-02-27 15:31
   Monika Kutkaitytė