Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo TS-LKD frakcijos seniūno pavaduotojos R. Morkūnaitės-Mikulėnienės pranešimas: „Siūloma iškilmingai Seimo posėdyje paminėti Jono Žemaičio-Vytauto 110-ąsias gimimo metines“

2019 m. vasario 28 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pavaduotoja,  TS-LKD Politinių kalinių ir tremtinių frakcijos pirmininkė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipėsi į Seimo valdybą ragindama iškilmingai paminėti Jono Žemaičio-Vytauto 110-ąsias gimimo metines.

Šių metų kovo 15 d. sukaks 110 metų, kai gimė gen. Jonas Žemaitis-Vytautas, Lietuvos partizanų ginkluotųjų pajėgų vadas, pasipriešinimo Lietuvos okupacijai koordinatorius, 2009 m. kovo 11 d. Seimo deklaracija pripažintas Lietuvos valstybės vadovu, faktiškai vykdžiusiu Lietuvos Respublikos Prezidento pareigas TSRS okupacijos metais. Atsižvelgiant į Seimo nutarimą paskelbti 2019 metus Jono Žemaičio-Vytauto metais,  TS-LKD seniūno pavaduotoja frakcijos vardu kreipėsi į Seimo valdybą, prašydama 2019 m. kovo 14 d. Seimo plenarinį posėdį pradėti šios sukakties paminėjimu.

„Jonas Žemaitis-Vytautas, okupuotos Lietuvos Prezidentas, yra drąsos, ištvermės ir ištikimybės visuotiniams laisvės ir demokratijos idealams pavyzdys. Jam buvo svarbu, kad Lietuvos laisvės kova išliktų nesutepta ir nebūtų kovojama bet kokiomis priemonėmis, kurias naudojo priešo pajėgos. Tai jis pabrėžė ir tardamas savo paskutinį žodį sovietiniame „teisme“. Tie aukšti idealai įtvirtinti ir Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Deklaracijoje, kurioje kalbama apie socialinį teisingumą, lygybę ir demokratiją iš okupacijos išlaisvintoje Lietuvoje, progresyviame dokumente kurį jis, drauge su kitais partizanų vadais pasirašė Minaičiuose prieš 70 metų“, – pažymėjo Seimo narė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Pažymėtina, kad iki šiol iš Rusijos neturime patikimos informacijos ir Rusija niekada oficialiai neatsakė, kas buvo padaryta su Jono Žemaičio-Vytauto palaikais po jo sušaudymo Butyrkų kalėjime.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė

Tel. (8 5) 239 6657, El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-02-28 12:59
   Valdas Sinkevičius