Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario J. Džiugelio pranešimas: „Šeimomis (ne)besirūpinanti Lietuva: pirminės pagalbos neįgaliems vaikams ir jų artimiesiems būtinybė“

2019 m. kovo 5 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Tvirta šeima – vienas svarbiausių stiprios, ateitį turinčios valstybės pamatų. Lietuvoje kasmet išsiskiria daugiau kaip 8000 šeimų, iš jų didelė dalis – negalios paliestus vaikus auginančių tėvų. Skaudžiausiai tai paveikia vaikus ir dažniausiai vienas su sergančiomis atžalomis likusias mamas.

„Išgirdusios diagnozę šeimos lieka paliktos likimo valiai. Jos gauna medicininį gydymą, tačiau kitos būtinos informacijos turi ieškoti pačios. Aukštyn kojomis apvirtus gyvenimui kyla daugybė klausimų – nuo kasdienės buities iki tolimesnio gyvenimo perspektyvų. Iki šiol tokios šeimos buvo pamirštos. Manau, atėjo laikas šią problemą spręsti valstybės mastu“, – teigia Seimo narys Justas Džiugelis.

Parlamentarui pritaria ir Kauno klinikų vaikų neurologė Milda Dambrauskienė, dėl darbo specifikos dažnai susidurianti su blogas naujienas sužinojusiomis šeimomis.

„Kompleksinė pagalba, išsami informacija apie galimus sprendimus, aiškus planas, vieno žmogaus arba bent vieno langelio principu koordinuojamas procesas medikams irgi būtų didelė pagalba, nes jeigu šeimai nereikia rūpintis buitiniais klausimais, ji gali priimti daugiau informacijos, mokytis padėti vaikui ir dalyvauti priimant svarbius sprendimus dėl ligos gydymo ar tolesnės tyrimų taktikos. Gydytojai, dirbdami komandoje su psichologais, socialiniais darbuotojais, galėtų daugiau dėmesio skirti medicininiams klausimams“, – įsitikinusi gydytoja.

Jau daugiau nei dešimt metų su neįgaliais vaikais dirbančio labdaros ir paramos fondo „Algojimas“ įkūrėja Aušra Stančikienė tikina, kad psichosocialinė pagalba būtina ir pačiam negalios paliestam vaikui, ir jo artimiesiems.

„Tikslios statistikos nėra, tačiau nevyriausybinių organizacijų duomenimis, išyra 4 iš 6 diagnozę išgirdusių šeimų“, – sako A. Stančikienė.

Maloniai kviečiame žiniasklaidos atstovus dalyvauti Seimo nario J. Džiugelio rengiamoje spaudos konferencijoje, kurioje parlamentaras kartu su Kauno klinikų vaikų neurologe, gydytoja M. Dambrauskiene ir labdaros ir paramos fondo „Algojimas“ įkūrėja A. Stančikiene plačiau pristatys šią problemą ir pateiks konkrečius jos sprendimo pasiūlymus.

Spaudos konferencija vyks kovo 6 dieną, trečiadienį, 11 valandą Seimo Spaudos konferencijų salėje (II rūmai).

Registracija el. paštu [email protected] iki 2019 m. kovo 6 d., 10.30 val.

 

Kontaktams

Seimo nario Justo Džiugelio padėjėja-sekretorė Eglė Zupkaitienė

Tel. (8 5) 239 6709, el. p. [email protected]t

   Naujausi pakeitimai - 2019-03-05 15:45
   Jolanta Anskaitienė