Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narės A. Maldeikienės pranešimas: parlamentarė reikalauja SADM paaiškinimo, kodėl nesudaromos sąlygos teikti pagalbą telefonu senoliams

2019 m. kovo 12 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Antradienį Seimo narė Aušra Maldeikienė pakartotinai pareikalavo socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio paaiškinimo, kodėl nesudaromos sąlygos teikti telefoninę pagalbą vienišiems senyvo amžiaus žmonėms.

Pagal 2019 metų pradžioje Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) skelbtą Emocinės pagalbos telefonu teikimo atrankos konkursą ir šiemet nenumatomas emocinės pagalbos telefonu teikimas didžiausią atskirtį patiriantiems vienišiems garbaus amžiaus žmonėms. 

Dar sausio 29 dieną Seimo narė A. Maldeikienė kreipėsi į SADM klausdama, kodėl buvo nuspręsta iš minimo konkurso pašalinti senyvo amžiaus žmones ir taip diskriminuoti juos kitų amžiaus grupių atžvilgiu. Parlamentarė taip pat teiravosi, ar ministerija yra pasiruošusi kitais būdais teikti emocinę ir psichologinę pagalbą senyvo amžiaus žmonėms.

Per gerokai ilgesnį laiką nei apibrėžta įstatymuose nesulaukusi atsakymo iš ministerijos,  Seimo narė pakartotinai kreipėsi į ministrą L. Kukuraitį, reikalaudama paaiškinti SADM politiką senyvų žmonių atžvilgiu.

Senyvo amžiaus žmonių eliminavimas iš šio konkurso atrodo itin keistai, žinant, kad Lietuva yra viena iš sparčiausiai senstančių šalių Europoje.  Senyvo amžiaus žmonių situacija Lietuvoje tampa vis sudėtingesnė: šie žmonės yra itin pažeidžiami, neretai atstumti ir sulaukiantys mažiau dėmesio ir pagalbos, o ypač emocinės.

Seimo narė Aušra Maldeikienė taip pat mano, kad konkurso sąlygos sudarytos galimai nesąžiningai, diskriminuojamai, turinčios perteklinių reikalavimų ir proteguojančios vieną organizaciją. Norėdama išsklaidyti kylančius įtarimus, Seimo narė A. Maldeikienė taip pat kreipėsi ir į Viešųjų pirkimų tarnybą su prašymu peržiūrėti konkurso sąlygos ir pasakyti, ar konkurso sąlygos nėra diskriminacinės.

Viešųjų pirkimų tarnybos atstovai dar vasario viduryje informavo, kad kol laukia paaiškinimų iš SADM, savo galutinio sprendimo pateikti negali.

SADM, neatsakydama į Seimo narės paklausimą, ir nevykdydama įstatyme nurodytų pareigų, pamina parlamentarės, kaip tautos atstovės, konstitucines teises, trikdo kitų institucijų darbą, ir, svarbiausia, nevykdo savo tiesioginės pareigos padėti pagyvenusiems ir vienišiems žmonėms.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narė

Aušra Maldeikienė

Tel. (8 5) 239 6646

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-03-12 08:30
   Monika Kutkaitytė