Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo LSDD frakcijos narės R. Šalaševičiūtės pranešimas: tobulinsime vaikų burnos priežiūros sistemą

2019 m. kovo 12 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Kovo 12 d. Seimo Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijos (LSDD) narė, Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkė susitiko su Lietuvos odontologų rūmų atstovais, gydytojais odontologais ir aptarė situaciją vaikų burnos sveikatos priežiūros srityje: kaip vykdoma Nacionalinė burnos sveikatos 2016–2020 metų programa, ar pakankamas vaikų dantų priežiūros finansavimas, su kokiomis problemomis susiduriame sistemoje, ką reikėtų keisti.

Seimo LSDD frakcijos narė Rimantė Šalaševičiūtė būdama sveikatos apsaugos ministre dar 2016 m.  patvirtino Nacionalinę burnos sveikatos programą, kuri vykdoma valstybiniu mastu. Pasak parlamentarės, akivaizdu, kad rezultatai, nėra patys geriausi, nes ne visi suplanuoti programos punktai buvo vykdomi.

Odontologų rūmų Tarybos narės, Profilaktikos programų koordinavimo komisijos pirmininkės gydytojos, vaikų odontologės Rasos Račienės pateiktoje apžvalgoje matyti, kad valstybės finansavimas ne visuomet skatina tinkamą burnos priežiūrą, nes daugiau lėšų skiriama brangesnėms protezavimo paslaugoms, o ne ligų prevencijai ar dantų gydymui.

„Gydytojams odontologams apsimoka protezuoti vaikų dantis, apsimoka dengti vaikų dantis silantais, neatsižvelgiant į realias indikacijas“, – savo išvadas pateikia R. Račienė, tad natūraliai kyla klausimas, ar tokia finansavimo sistema neskatina vaiko nepriežiūros odontologijos srityje.

Odontologų rūmai pastebi, kad ne visos programos priemonės yra vykdomos, ir paprašė Seimo LSDD frakcijos narės atkreipti dėmesį ir kontroliuoti esamą padėtį. R. Šalaševičiūtė sutiko imtis tokios kontrolės ir teigė, kad problemų mato ne tik dėl paties finansavimo, bet ir dėl informacijos trūkumo.

„Išklausiusi Odontologų rūmų atstovų, galiu teigti, kad informacijos sklaida nėra pakankama. Kai kurios programos priemonės yra finansuojamos ne PSDF lėšomis, bet, pavyzdžiui, iš europinių pinigų, tad apie realų finansavimą odontologai turi ne visą informaciją. Ne visi žino, kas yra programos priemonių vykdytojai, tad susidaro įspūdis, kad vienos ar kitos priemonės apskritai nėra įgyvendinamos. Taigi teigti, kad niekas nepadaryta, būtų klaidinga, tačiau akivaizdu, turime griežtinti priemonių vykdymo kontrolę. Išnagrinėsime Sveikatos ministerijos pateiktą ataskaitą ir, bendradarbiaudami su gydytojų odontologų atstovais, ieškosime galimybės tobulinti finansavimo sistemą, kad vaikų dantų būklė kasmet gerėtų“, – po susitikimo sakė R. Šalaševičiūtė.

Anot parlamentarės, daugiau dėmesio bus skiriama neįgalių vaikų burnos priežiūrai, kuriant mobiliosios odontologijos modelį, kad vaikams netektų laukti gydymo eilėse.

 

Daugiau informacijos:

Seimo LSDD frakcijos atstovė

Evelina Butkutė-Lazdauskienė mob. 8 650 48830

 

   Naujausi pakeitimai - 2019-03-12 15:32
   Rūta Mensonaitė