Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo TS-LKD frakcijos nario D. Kreivio pranešimas: „Dėl valstybės valdomų įmonių depolitizavimo pažeidimo – kreipimasis į ministrą V. Sinkevičių“

2019 m. kovo 22 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Dainius Kreivys kreipėsi į ekonomikos ir inovacijų ministrą Virginijų Sinkevičių dėl valstybės valdomų įmonių veiklos depolitizavimo principo pažeidimų.

Remiantis Tarptautinės ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) rekomendacijomis ir tarptautine gerąja valstybės įmonių valdymo patirtimi, Vyriausybės patvirtintose valstybės valdomų įmonių skaidrumo bei nuosavybės gairėse yra įtvirtinti tokių įmonių valdybų depolitizavimo ir jų nepriklausomumo principai. Lietuva šių principų laikytis įsipareigojo tapdama EBPO nare.

Parlamentaras D. Kreivys, atkreipdamas dėmesį, kad vykstantys rinkimai neaplenkia ir valstybės valdomų įmonių ir kad kai kurie tokių įmonių vadovai dalyvavo rinkimuose, ekonomikos ir inovacijų ministro klausia, ar gerosios valstybės valdomų įmonių praktikos yra suderinamos su  šių įmonių vadovų dalyvavimu rinkimų kampanijose bei darbu politinėse pareigybėse.

Kartu domimasi, ar didžiausios valdančiąją koaliciją sudarančios partijos vadovo pastabos dėl to, kad įmonių valdybose „yra žmonių, kurie turi kažkokių neskaidrių interesų, <...> norėčiau išgirsti tos pačios valdybos narių, kodėl jie mano, kad reikia nušalinti uosto vadovą“, nėra laikytinas spaudimu VĮ Klaipėdos jūrų uosto valdybos nariams, ir ar tai nepažeidžia valdybų nepriklausomumo principo.

Taip pat klausiama, ar VĮ Klaipėdos jūrų uosto vadovo A. Vaitkaus bandymai įpainioti į savo karjeros aptarimus aukštus politinius pareigūnus – „turiu kolegas, su kuriais ėjome į rinkimus <...> daugelio Seimo narių paklausiu, kokia jų nuomonė“ – nėra valstybės įmonių depolitizavimo principo pažeidimas.

Galų gale domimasi, kaip atsakingos institucijos vadovas, kokių veiksmų imsitės, kad Lietuvoje būtų užtikrintas EBPO gerųjų valstybės valdomų įmonių praktikų, kurias įsipareigojome įgyvendinti tapdami šios organizacijos nare,  laikymasis.

„Vykstant šiems savivaldos rinkimams matėme pavojingų tendencijų, kai tam tikrų valstybės valdomų įmonių vadovai dalyvavo rinkimuose ir tapo politinio proceso dalyviais. Esant tokiai situacijai kyla grėsmė politizuoti įmonių valdybas, joms daryti spaudimą priimti vienokius ar kitokius sprendimus. Todėl kreipiausi į ekonomikos ir inovacijų ministrą prašydamas atsakyti į klausimus, ar suderinami Lietuvos prisiimti EBPO įsipareigojimai ir toks vadovų veikimas“, – pažymėjo D. Kreivys.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Dainius Kreivys

Tel. (8 5) 239 6605

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-03-22 13:07
   Monika Kutkaitytė