Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narių A. Ažubalio ir L. Kasčiūno pranešimas: parlamentarai ragina Vyriausybę apsvarstyti galimybę finansiškai remti „Fort Trump“ projektą Lenkijoje

2019 m. kovo 29 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį ir krašto apsaugos ministrą Raimundą Karoblį, ragindami Vyriausybę ne tik politiškai remti „Fort Trump“ projektą Lenkijoje, bet ir apsvarstyti galimybę pasiūlyti Lietuvos Respublikos finansinį indėlį.

A. Ažubalio teigimu, minint 15-ąsias Lietuvos narystės NATO ir 70-ąsias Aljanso metines, atkreipiame dėmesį į tai, kad daugelį metų NATO karinės pajėgos buvo išdėstytos pagal Šaltojo karo logiką – daugiausia Europos Vakaruose ir Pietuose. Nepaisant to, kad į NATO priėmus naujas valstybes nares saugumo erdvė pasislinko toliau į Europos rytinę dalį, pagrindinė konvencinė grėsmė Aljanso narių saugumui ir toliau kyla iš Rusijos. Šiame kontekste kaimyninės Lenkijos užsibrėžtas tikslas įkurti JAV nuolatinę karinę bazę šalies teritorijoje Kremliaus atgrasymo pajėgumą pakeltų į daug aukštesnį lygmenį.

„Lietuvos interesas yra ne tik, kad tokia bazė būtų įsteigta, bet ir užtikrinti, kad operacinis karinės bazės veikimo laukas apimtų ir Baltijos valstybes. Šis projektas galėtų atnaujinti geopolitinę sąjungą, kuri būtų naudinga tiek JAV, tiek ir mūsų regiono valstybėms. Be to, nuolatinės JAV karinės bazės įkūrimas suteiktų galimybę kartu rengti didelio masto bendrus karinius mokymus ir pratybas“, – sako L. Kasčiūnas.

Seimo nariai kreipimesi rašo, kad JAV pajėgų dislokavimas rytinėje Lenkijos dalyje yra strategiškai svarbus NATO ir Baltijos valstybėms. Todėl Lietuva kartu su Latvija ir Estija galėtų paremti Lenkijos pastangas įgyvendinti tokį projektą. Šiuo metu vykstančių derybų dėl JAV bazės metu Lietuvai itin svarbu parodyti, kad šis sprendimas nėra tik dvišalis Lenkijos ir JAV rūpestis. Tai itin svarbus Rytų ir Vidurio Europos regionui ir JAV išlikimo Europos saugumo architektūroje klausimas.

„Be to, toks veiksmas ne tik parodytų rimtą Lietuvos požiūrį į NATO rytinės dalies apginamumo sustiprinimą, bet ir sutvirtintų Lenkijos Respublikos Prezidento ir Vyriausybės pozicijas derantis dėl tokios bazės įkūrimo“, –  komentavo kreipimosi iniciatoriai.

 

Daugiau informacijos:

Seimo TS-LKD frakcijos narys Audronius Ažubalis

Mob. 8 658 42 488

El. p. [email protected] 

 

Seimo TS-LKD frakcijos narys Laurynas Kasčiūnas

Mob. 8 659 00 088

El. p. [email protected] 

   Naujausi pakeitimai - 2019-03-29 09:45
   Monika Kutkaitytė