Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo TS-LKD frakcijos seniūno G. Landsbergio pranešimas: „Gaila, kad vieningą Vaiko teisių apsaugos įstatymo priėmimą sužlugdė vieno žmogaus asmeninės ambicijos“

2019 m. balandžio 11 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šiandien Seimo rytiniame plenariniame posėdyje bus grįžtama prie Vaiko teisių apsaugos įstatymo priėmimo procedūros. Seimo Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas, vertindamas šio įstatymo svarstymo Seime eigą teigė, kad įstatymas nuo pradinio Seimo narių grupės pasiūlymo nuėjo ilgą kelią.

„Prisiminkime, kur pradėjome diskusiją. Pirminiame įstatymo pakeitimo projekte, įregistruotame Seimo narių grupės, vadovaujamos Mindaugo Puidoko ir Rimanto Jono Dagio, buvo ketinama smarkiai susiaurinti smurto prieš vaiką sąvoką, įtvirtinti žymaus skausmo apibrėžimą, kone kiekviename straipsnyje vartojama realaus ir tiesioginio pavojaus sąvoka, ketinta įstatymu įtvirtinti, jog negali būti tik šiurkščiai pažeminta vaiko garbė, o šiek tiek žeminti ir skriausti vaiką Seimo narių grupė ketino leisti“, – pirminius Seimo narių pasiūlymus komentavo Gabrielius Landsbergis.

Pasak Seimo TS-LKD frakcijos seniūno, tinkamus pasiūlymus taisyti įstatymą pateikė socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, o svarstant šį įstatymą kompromiso paieškos gebėjimus pademonstravo Socialinių reikalų ir darbo komitetas, kuriame diskusijų metu buvo atsisakyta iš esmės visų Seimo narių grupės, vadovaujamos M. Puidoko bei R. J. Dagio, pasiūlymų ir buvo prieita prie bendro sutarimo dėl įstatymo redakcijos, pasiekusios plenarinių posėdžių salę.

„Išties matėme solidų kompromiso paieškos procesą, kuriame dalyvavo ir kelių Seimo komitetų nariai, ir Socialinių reikalų ir darbo ministerija, ir nevyriausybinių organizacijų atstovai. Šis procesas iš tiesų įrodė, jog svarbiausiais, itin jautriais visuomenei klausimais ne tik turime, bet ir galime susitarti, – svarstymo procesą teigiamai apibūdino G. Landsbergis. – Gaila, jog suklupome paskutiniame įstatymo priėmimo etape, kai vieno žmogaus asmeninės ambicijos ir noras, jog jo žodis įstatymo redakcijoje būtų paskutinis, ne tik išreiškė nepasitikėjimą savo Vyriausybės ministro kompetencija, bet ir sužlugdė pasiektą kompromisą. Turėjome puikią progą pademonstruoti Seimo vienybę ir prisiimti atsakomybę už šios srities ateitį, deja, tą atsakomybę šiandien turės prisiimti Ramūno Karbauskio vadovaujama valdančioji dauguma“.

Seimo TS-LKD frakcijos seniūnas teigė, kad jo vadovaujama frakcija ir šiandien nedalyvaus balsavime dėl vaiko teisių pagrindų apsaugos įstatymo.

 

Daugiau informacijos:

Seimo TS-LKD frakcijos

Viešųjų ryšių grupė

Tel. (8 5) 239 6506

   Naujausi pakeitimai - 2019-04-11 13:30
   Monika Kutkaitytė