Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo TS-LKD frakcijos nario A. Kubiliaus pranešimas: „Vyriausybė nemoka strategiškai planuoti savo veiklos, o tada nemoka už tą veiklą atsiskaityti“

2019 m. balandžio 12 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Andrius Kubilius penktadienio „Žinių radijo“ laidoje „Opozicija“ komentuodamas vakar Seimo salėje pristatytą Vyriausybės darbų ataskaitą teigė, kad vis dar laikomasi pasenusio „viskas tik gerai“ žanro.

„Vyriausybė, kaip paprastai ataskaitose, dėlioja tokią panoramą, kad viskas yra labai gerai – Vyriausybė dirba labai gerai ir šiais metais dirbs dar geriau. Aš tik vieną sau išvadą darau po to, kai parodoma mums tokia ataskaita – Vyriausybė nemoka strategiškai planuoti savo veiklos, tada nemoka už tą veiklą atsiskaityti, kad būtų aišku, ką pavyko strategijos įgyvendinime pasiekti ir ko nepavyko pasiekti, o Seimas nemoka apie tai diskutuoti. Žinoma, šį kartą įdomiau, nes beveik tuo pat metu, Lietuvą pasiekia Europos Komisijos (EK) ataskaita apie padėtį Lietuvoje – su rimtomis įžvalgomis, kokios yra sisteminės problemos Lietuvoje, kurių vienu veiksmeliu neišspręsi. Tai sudėjus abi tas ataskaitas – vaizdas daug aiškesnis. Tačiau prognozuoju, kad valdantieji Seime skelbs, kad viskas tik gerėja ir gerėja, o neva žiopla opozicija to nesupranta. O tos rimtos diskusijos, apie ką reiktų diskutuoti, kad ir iš EK ataskaitos – skurdas toliau nemažėja, socialinė atskirtis didėja, kvalifikuotos darbo jėgos trūksta, švietimo sistema nesusitvarko, sveikatos sistema nesusitvarko – tokių diskusijų apie esminius dalykus vis dar neišsiugdom“, – sakė A. Kubilius.

Kartu parlamentaras teigė, kad nors Vyriausybė giriasi nuveiktais darbais, tačiau patys valdančiųjų atstovai „šaudo sau į kojas“.

„Džiaugiamasi, kad ekonomika auga, darbo užmokesčiai auga po 10 proc., tačiau reikia suvokti: ne todėl, kad Vyriausybė labai gerai dirbo, o todėl, kad trūksta kvalifikuotos darbo jėgos ir verslas neturi ką daugiau daryti. Galime pasidžiaugti, kad Vyriausybei pavyko Lietuvą padaryti patrauklia vadinamosioms finansinėms technologijoms („fintech“), bet iš kitos pusės matome problemą – nors rašoma, kad pavyko pritraukti ir „Revolut“, ir daugybę kitų modernių finansinių įmonių, bet Vyriausybėje kilo šaršalas ir ji nepajėgi išsiaiškinti su tuo pačiu Stasiu Jakeliūnu. Mes matome didelį pavojų, kad dėl kažkokių angažuotų veiksmų prieš tą patį „Revolut“, to paties S. Jakeliūno, kurį remia pats Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis ir Seimo frakcija, mes galime prarasti ne tik „Revolut“, bet ir gerą Lietuvos įvaizdį. Geriau nepritraukti užsienio investuotojų, nei pritraukti ir pradėti juos terorizuoti ir išmesti lauk“, – pažymėjo parlamentaras.

Komentuodamas tendencingą S. Jakeliūno veikimą, A. Kubilius teigė, kad jei esi laisvas ekspertas – gali turėti specifinį matymą ir mąstymą, tačiau esant tokiose atsakingose pareigose kaip Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko, kyla klausimų, kas galimai stovi už tokių pozicijų.

„Suprantame, kad S. Jakeliūnas visada rašė apie Skandinavijos bankus, bet dabar sukeltas erzelis, kad krizės laikotarpiu VILIBOR buvo kažkas manipuliuojama ir kad dėl visko kaltas Vitas Vasiliauskas – Lietuvos banko pirmininkas, kuris net banko pirmininku tuomet gal nebuvo. Iš kitos pusės, tuomet paskolas pasiėmusiems žmonėms sukeliami lūkesčiai, kad buvo padaryta neteisėtų veiksmų, o pats R. Karbauskis žada, kad bus galima eiti ir išsikovoti „teisybę“. Bet nepamirškim – kitoje pusėje yra indėlininkai, kuriems dėl VILIBOR padidėjimo buvo mokamos didesnės palūkanos ir kai kas iš to uždirbo. Tai žmonės, kurie būdami indėlininkais uždirbo, dabar turi sėdėti su baime, kad iš jų kažkas atims pinigus ir atiduos tiems, kurie buvo paėmę paskolas ir kurios jiems pabrango? Ir be jokių įrodymų, be nieko. Stebime situaciją, kai kažkas supinta, supainiota ir nesuprasi iki galo, kokios to priežastys: ar čia tik rinkimų kampanija premjero, ar kažkas kito? Absoliučiai niekas neaišku.“

Galų gale A. Kubilius pažymėjo, kad kyla klausimas, kas už viso šito erzelio stovi, ar neryškėja „Snoro“ banko savininkų ryšiai su „valstiečiais“ ir noras keršyti V. Vasiliauskui. Lygiai taip pat darosi neaišku dėl Vyriausybės ir valdančiosios frakcijos Seime santykių ir galimų vidinių nesutarimų.

„V. Vasiliauskas pasakė, kad ne S. Jakeliūnas jį beveik šantažavo 2013 m. dar būdamas tuomečio Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus patarėju ir prašėsi būti priimamas į Lietuvos banką dirbti bei sakė, jei nepriimsi – jis turįs jau beveik kontraktą su „Snoru“ susijusiais asmenimis, rašys knygą apie „Snoro“ bankrotą ir bus, suprask, viskuo V. Vasiliauskas apipiltas. Ką tai reiškia? Ogi paaiškėja, kad S. Jakeliūnas, bent jau tuo metu, o gal ir dabar, turi kažkokių ypatingų kontaktų su asmenimis, susijusiais su „Snoro“ banku. Dar daugiau, jei sudedi viską lygiagrečiai – paaiškėja, kad Romasis Vaitekūnas, kuris buvo „Snoro“ banko valdybos pirmininko pavaduotojas, atsakingas už prevenciją ir saugumą, dabar yra LVŽS atstovas Vilniaus savivaldybės taryboje. Tai dabar kyla klausimas: ar S. Jakeliūno puolimas prieš V. Vasiliauską nėra koks nors „Snoro“ kerštas už tai, kad Lietuvos bankas laikėsi principingos pozicijos, žinome tą istoriją, ir pabaigė bankroto bylą? Kai vakar matėm „Revolut“ nagrinėjimą Seime, kai paprašėm premjero paaiškinti, kokia Vyriausybės pozicija dėl investuotojo ir kodėl laisvai S. Jakeliūnas daužo visus Vyriausybės pasiekimus – premjeras pabėgo iš Seimo salės, ūkio ministro, nors tai jo kompetencija ir atsakomybė – apskritai nebuvo. Natūralu, kyla dar daugiau klausimų: ar nėra taip, kad kažkas vyksta pačioje valdančioje koalicijoje, kad yra leidžiama frakcijai S. Jakeliūno ir R. Karbauskio tandemu kovoti prieš jų pačių Vyriausybę, ar nėra kokių didesnių iškylančių vidinių konfliktų?“

 

Visą interviu su TS-LKD frakcijos nariu A. Kubiliumi galite rasti čia: https://www.ziniuradijas.lt/laidos/opozicija/kaip-opozicija-vertina-vyriausybes-metine-ataskaita?soundtrack=1

 

Daugiau informacijos:

Seimo TS-LKD frakcijos

Viešųjų ryšių grupė

Tel. (8 5) 239 6506

   Naujausi pakeitimai - 2019-04-12 12:48
   Monika Kutkaitytė