Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narės R. Morkūnaitės-Mikulėnienės pranešimas: „Vyriausybės vykdomas žurnalistų spaudimas – skandalingas ir pavojingas“

2019 m. balandžio 25 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, vertindama Vyriausybės kanceliarijos sprendimą už mokesčių mokėtojų pinigus teisinėmis priemonėmis persekioti žurnalistus Šarūną Černiauską ir Dovydą Pancerovą dėl jų socialiniame tinkle išsakytos asmeninės nuomonės, vadina tai skandalingu įvykiu demokratinėje valstybėje ir labai grėsmingu precedentu.

Dėl Vyriausybės kanceliarijos sprendimo kreiptis į teismą, R. Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipiasi į premjerą Saulių Skvernelį, ragindama nedelsiant paaiškinti tokio teisinio persekiojimo motyvus bei kviesdama atsiimti šį skundą.

„Pastaruoju metu matome nenutrūkstamą srautą Vyriausybės vardu vykdomų išpuolių bei spaudimo nepriklausomoms institucijoms – nuo Lietuvos banko, teismų iki konkrečių žurnalistų. Gėdinga ir pavojinga, kad tokie spaudimai vykdomi naudojantis valstybės pareigūnų statusu bei einamomis pareigomis ir leidžiant mokesčių mokėtojų pinigus. Tai kreipia Lietuvą baltarusišku, o ne europietišku keliu, kai visus valdžios kritikus bei nepriklausomas institucijas bandoma prispausti naudojantis administraciniais resursais ir piktnaudžiaujant savo pareigomis bei statusu. Šokiruoja, kad tokiose akcijose dalyvauja ir kreipimusis į teismus pasirašo Vakarų valstybėse dirbę diplomatai, kaip kanclerio pavaduotojas Deividas Matulionis. Tikėtina, kad taip veikiama kandidato į prezidentus nurodymu“, – teigia R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Kreipimesi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį klausiama, ar šis Vyriausybės kanceliarijos sprendimas kreiptis į teismą vykdomas jo asmeniniu nurodymu, ar nederintu su juo D. Matulionio sprendimu, taip pat raginama nedelsiant nurodyti šį skundą atsiimti.

 

Daugiau informacijos:

Seimo TS-LKD frakcijos

Viešųjų ryšių grupė

Tel. (8 5) 239 6506, el. p. tsfrakcija@lrs.lt

   Naujausi pakeitimai - 2019-04-25 13:43
   Rūta Mensonaitė