Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narės R. Morkūnaitės-Mikulėnienės pranešimas: „Valdantiesiems ir toliau nerūpi Lietuvos gyventojų sveikata ir visuomenės saugumas“

2019 m. balandžio 25 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šiandien Seimo valdantieji blokavo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pavaduotojos Radvilės Morkūnaitės-Mikulėnienės įstatymo projektą, kuriuo siūloma, kad vaikai, lankantys ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigas, būtų privalomai skiepyti nuo tymų, epideminio parotito ir raudonukės, išskyrus atvejus, kada vaikas negali būti skiepijamas dėl sveikatos būklės ar alergijos. Kartu parlamentarė siūlė nustatyti, kad imunoprofilaktika yra privaloma tiems suaugusiems asmenims, kurie dirba su vaikų kolektyvais, sveikatos priežiūros ir švietimo įstaigose, taip pat asmenims, dirbantiems uždaruose kolektyvuose, kariams, tačiau plenarinių posėdžių salėje Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo 11 straipsnio pakeitimo projekto net neleista įtraukti į darbotvarkę.

„Tiek Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), tiek Europos Sąjungos sveikatos apsaugos ministrų taryba pažymi, kad nepasitikėjimas vakcinomis – didelė problema, kuri neigiamai veikia visuomenės sveikatą. Visuomenės nepasitikėjimas vakcinomis auga dėl objektyvios informacijos stygiaus ir labai aktyvios skiepų priešininkų kampanijos, neretai besiremiančios gandais, prasimanymais ar melagingomis žiniomis, tačiau valdantieji ir toliau nusiteikę ignoruoti gydytojų ir  tarptautinių organizacijų perspėjimus dėl menkstančios visuomenės sveikatos bei vis didesnių susirgimų protrūkių, taip pat nesistengia kovoti su antivakserių judėjimais, kurie kelią pavojų net nacionalinio saugumo lygiu. Lietuvoje nuo šių metų pradžios susirgusiųjų tymais skaičius jau siekia 538, lyginant su 30 atvejų per visus praėjusius metus, tačiau perspėjimo skambutis valdančiųjų, deja, nepažadino. Kodėl elgiamasi taip trumparegiškai ir nesiimama iš tiesų svarbių problemų sprendimų – sunku pasakyti“, – komentavo R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Primename, kad įstatymo projektas parengtas remiantis 2019 m. kovo 21 d. Seimo rezoliucija dėl neatidėliotinų priemonių siekiant padidinti skiepijimo aprėptis Lietuvoje. Dokumente taip pat raginama stiprinti paskatas tėvams ir globėjams skiepyti vaikus. Remiantis PSO rekomendacijomis, kad imunoprofilaktika duotų deramo lygio visuomenės apsaugą ir eliminuotų ligą, siekiama ne mažesnės kaip 90 proc. vaikų skiepijimo aprėpties visoje šalyje ir kiekvienoje savivaldybėje, o nuo tymų ir raudonukės – ne mažesnės kaip 95 proc.

 

 

Daugiau informacijos:

Seimo TS-LKD frakcijos

Viešųjų ryšių grupė

Tel. (8 5) 239 6506

El. p. tsfrakcija@lrs.lt 

   Naujausi pakeitimai - 2019-04-26 08:45
   Jolanta Anskaitienė