Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo ir PLB komisija: „Referendumas – tai pilietiškumo pergalė“

2019 m. gegužės 16 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Aptarti referendumo dėl pilietybės išsaugojimo rezultatų susirinkusi Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija dar negali džiaugtis dėl išsaugotos pilietybės, bet švenčia pilietiškumo pergalę ir dėkoja visiems referendume balsavusiems Lietuvos Respublikos piliečiams.

„Labai svarbu, kad atėjo balsuoti tris kartus daugiau užsienyje gyvenančių lietuvių nei praėjusiuose Seimo rinkimuose, kai kas ir pirmą kartą“, – sako komisijos pirmininkas ir diplomatas Antanas Vinkus, nuoširdžiai džiaugdamasis, kad visi Lietuvoje ir užsienyje gyvenantys lietuviai mobilizavosi, net 72 procentai referendumo dalyvių pasisakė „už“ pilietybės išsaugojimą ir parodė, kad kartu nori kurti sėkmės Lietuvą atvirame pasaulyje.

Komisijos pasitarime dalyvavęs Seimo Pirmininkas prof. Viktoras Pranckietis šį referendumą įvardijo kaip lietuvių tautos telkimo priemonę. Jis kviečia visas Lietuvos partijas gimimu įgytos pilietybės išsaugojimą įsirašyti kaip tikslą į savo rinkimines programas ir neabejoja, kad šis tikslas bus labai greitai pasiektas. Seimo Pirmininkas už lietuvių tautos telkimą įteikė padėkas Pasaulio lietuvių bendruomenės valdybos pirmininkei Daliai Henkei ir Komisijos pirmininkui Antanui Vinkui.

 

Seimo kanceliarijos nuotraukos (aut. Olga Posaškova)

 

„Pasaulio lietuviai savo kasdienine veikla šimtuose lituanistinių mokyklų, pritraukiamomis milijoninėmis investicijomis nuolat dirba Lietuvos gerovei ir yra tikra Lietuvos jėga pasaulyje,“ – sako Dalia Henke ir tikisi, kad „būsimo prezidento ar prezidentės dienotvarkėje pilietybės išsaugojimo klausimas bus vienas pirmųjų, nes Lietuvos žmonės parodė, kad jau laikas pasitikėti savo piliečiais“.

Komisijos kopirmininkas dr. Rimvydas Baltaduonis iš Vašingtono įsitikinęs, kad „įvykęs referendumas dėl pilietybės išsaugojimo yra labai aiški žinia Lietuvos valdžios institucijoms apie didžiulį tautos palaikymą pilietybės instituto išplėtimui“. Jo nuomone, tai puiki proga naujam prezidentui parodyti lyderystę telkiant Seimo ir Vyriausybės pastangas spręsti po atvirą pasaulį migruojančių lietuvių pilietybės klausimus, atsižvelgiant į XXI a. realijas“.

„Sulaukėme nepaprastai didelės žmonių paramos,“ – pabrėžia Komisijos narys dr. Žygimantas Pavilionis, ir ragina jau nuo šiandien vieningai ieškoti naujo kelio ir sprendimų pilietybei išsaugoti.

 

Komisijos pirmininkas Antanas Vinkus, tel. (8 5) 239 6720

 

Parengė

Seimo kanceliarijos patarėja Jolita Šedauskienė, tel. (8 5) 239 6860, el. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2019-05-16 08:33
   Jolanta Anskaitienė