Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narės G. Skaistės pranešimas: „Kaip idėjas paversti pokyčiu – Kaune tradicinis tarptautinis socialinių inovacijų renginys „ChangeMakers‘ON 2019“

2019 m. gegužės 20 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Gegužės 24–26 dienomis Kaune vyks jau tradicinis tarptautinis socialinių inovacijų renginys „ChangeMakers‘ON 2019“, kurio globėja yra Seimo narė dr. Gintarė Skaistė.

Socialinių inovacijų renginys, dalyvių vadinamas hakatonu (iš angliškų terminų „hack“ ir „marathon“), skirtas visiems kūrybiškiems ir informacinėmis technologijomis besidomintiems žmonėms, kurie nori išspręsti konkrečias socialines problemas ir turi stiprių produkto, paslaugos ar modelio idėjų.

„Labai džiaugiuosi, kad „ChangeMakers‘ON“ renginys įgavo pagreitį ir jau trečius metus iš eilės kviečia visus besidominčius informacinėmis technologijomis ir norinčius susikurti tvarius verslo modelius. Besikeičiančiame pasaulyje yra labai svarbu, kad socialinės iniciatyvos būtų daromos kartu su technologinėmis idėjomis. Tad džiaugiuosi, kad šis renginys skatina kurti ir vystyti socialinį verslą“, – teigia G. Skaistė.

Pasak renginio organizatorės Simonos Šimulytės, visi kūrybiški ir iniciatyvūs žmonės susiduria su ta pačia problema – nežino, nuo ko pradėti.

„Kelyje nuo idėjos iki apčiuopiamų rezultatų reikalingos ir žinios, ir patirtis. Ir jei to nėra, šauni idėja gali pražūti. Sukurti inovaciją versle reiškia naują idėją paversti pelnu. Tuo metu sukurti socialinę inovaciją reiškia sugalvoti naują būdą, kaip išspręsti socialinę ar ekonominę problemą, išbandyti jį praktikoje ir gauti reikšmingą, masišką teigiamą pokytį ir pelną“, – sako S. Šimulytė.

Renginio ekspertai, mentoriai, taip pat sėkmingi Lietuvos ir užsienio verslininkai, investuotojai, kurių (kaip ir kiekvienais metais) šiemet dalyvaus daugiau kaip penkiasdešimt, padės dalyviams paversti idėjas realiais projektais.

Ekspertai dalinsis žiniomis ir įžvalgomis, supažindins dalyvius su būdais pasitikrinti idėjų gyvybingumą, išgryninti tikslus, atpažinti tikslinę rinką, suformuoti komandą, sukurti verslo modelį. Vienas iš renginio akcentų – inovacijų dirbtuvės, kuriose ekspertai pasidalins metodika, kaip nelaukiant įkvėpimo, sistemiškai ir kryptingai sukurti produkto ar paslaugos inovaciją.

Perspektyviausi dalyviai bus paskatinti vertingais prizais – nuo inovacijų kūrimo valdymo programinės įrangos licencijos, projekto sklaidos žiniasklaidoje iki bilieto į „ChangeMakers‘ON“ stovyklą.

„ChangeMakers‘ON“ Lietuvoje vyksta trečius metus iš eilės, pagrindinis šio renginio tikslas – vystyti socialines inovacijas ir kurti tvarius verslo modelius. „ChangeMakers‘ON“ – tai ne tik renginys, bet ir judėjimas, įkvepiantis, padrąsinantis socialinių pokyčių siekiančius žmones, mažinantis socialinę atskirtį ir stiprinantis bendruomenes. Dalyvių skaičius nuolat auga. Organizatoriai taip pat pasidžiaugė, kad kasmet prie šio renginio nori prisidėti vis daugiau technologinių įmonių.

2019 metais iš devynių hakatone vystytų idėjų didžioji dalis tapo sėkmingos. Vienas iš plačiau nuskambėjusių gerųjų pavyzdžių yra inovatyvus pramogų, naujųjų medijų ir bendruomenių tinklas „Trys kubai“ ir jo sukurti edukacijos žaidimai. Taip pat reikia pažymėti projektą „Made in Silince“, kurio komandai ekspertai padėjo spręsti kurčiųjų integracijos į mados industriją problemą. Minėti dalyviai šiemet renginyje dalyvaus kaip ekspertai ir pasidalins savo patirtimi.

Dalyvavimas „ChangeMakers‘ON“ hakatone yra nemokamas, tačiau dalyvių registracija būtina. Turėti savo komandą nebūtina. Laukiami ne tik tie, kurie turi idėjų, bet ir visi, norintys tapti steigėjais, techninės projekto dalies vadovais.

Iškilmingas renginio atidarymas įvyks gegužės 24 d. 17 val. Kauno „Žalgirio“ arenoje įsikūrusiame restorane „Sala“. O pats renginys – verslo centre „Kauno Dokas“ (Jonavos g. 7).

Daugiau informacijos apie „ChangeMakers‘ON“ hakatoną 2019, taip pat ekspertus ir mentorius rasite čia: https://changemakerson.eu/program/hackathon-2019/

 

Daugiau informacijos:

Seimo narė dr. Gintarė Skaistė

Tel. 8 (5) 239 6635

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-05-20 10:54
   Monika Kutkaitytė