Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario E. Gentvilo pranešimas: „Ar A. Veryga nesustos, kol nemonopolizuos viso medicinos sektoriaus?“

2019 m. gegužės 28 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seime pristatomi sveikatos apsaugos ministro Odontologinės praktikos įstatymo pakeitimai, kuriais siekiama odontologų licencijavimą perduoti Akreditavimo tarnybai. Liberalas Eugenijus Gentvilas įsitikinęs, kad Aurelijaus Verygos teikiamas įstatymo projektas yra akių dūmimas ir nesukurs geresnių sąlygų odontologų licencijavimui. Jo teigimu, ministro vienintelis tikslas – likviduoti Odontologų rūmus. Seimo narys siūlo įstatymu koreguoti tik licencijavimo tvarkas, paliekant teisę licencijas išduoti Odontologų rūmams.

„Esamą licencijavimo tvarką keisti reikia, tačiau ne tokiais būdais, kaip siūlo ministras. Šiuo metu galiojanti ir jau 15 metų veikianti odontologų licencijavimo tvarka yra efektyvi, atitinka valstybės strategiją ir Europos šalių praktiką profesinės savivaldos srityje, todėl likviduoti Odontologų rūmus pagrįsto tikslo nematau“, – apie esamą situaciją kalba E. Gentvilas.

Politikas įsitikinęs, kad A. Veryga siūlomu įstatymo projektu siekia monopolizuoti odontologijos sritį ir sutelkti visą sektorių po Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) stogu. Jo teigimu, perėmus kontrolę į SAM rankas nebus užtikrinta geresnė paslaugų kokybė.

„Odontologų rūmai ne tik vykdo licencijavimo tvarką, bet organizuoja ir kvalifikacijos kėlimo kursus, teikia metodinę ir teisinę pagalbą. Perdavus licencijavimo funkciją Akreditavimo tarnybai, kaip siūlo ministras, teks sukurti bent 18 naujų darbo vietų, o pati tarnyba neturės kompetencijos vykdyti šių funkcijų, – skeptiškai vertindamas A. Verygos siūlymus, sako E. Gentvilas. – Negana to, ministro įstatymo projektas pažeidžia savireguliacijos ir savivaldos principus. Toks projektas griauna „valstiečių“ mitą apie jų norus ir gebėjimus girdėti interesų grupių nuomonę.“

 

Daugiau informacijos:

Lietuvos Respublikos Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys

Ekonomikos komiteto narys

Eugenijus Gentvilas

Mob. 8 698 42 794, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-05-28 15:56
   Monika Kutkaitytė