Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narės R. Morkūnaitės-Mikulėnienės pranešimas: „Dėl galimai netinkamai kertamų medžių miestuose – kreipimasis į aplinkos ministrą“

2019 m. gegužės 30 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipėsi į aplinkos ministrą Kęstutį Mažeiką dėl miestuose kertamų medžių.

Parlamentarė kreipėsi į ministrą dėl viešumoje pasirodžiusių vaizdų apie galimai neatsakingai genėjamus ir kertamus medžius miestų viešosiose erdvėse, pirmiausiai Panevėžio mieste, Plungėje, Ukmergėje. Medžiai kertami ir genėjami jų vegetacijos periodu, paukščių perėjimo laikotarpiu. Gali būti, kad dėl šių priežasčių yra pastebimas didesnių paukščių, matyt, saugančių lizdus, agresyvus elgesys – Vilniuje nuo varnų, kaip manoma, dėl medžių genėjimo jų perėjimo metu, nukentėjo keletas žmonių, kuriems teko kreiptis į gydytojus.

„Praėjusiais metais, nustačius ne vieną perteklinį, netinkamai vykdomą medžių kirtimo atvejį Aplinkos ministerija buvo pažadėjusi sustiprinti dialogą su savivaldybėmis, pakoreguoti taisykles ir pateikti Seimo svarstymui atitinkamai pakoreguotą Lietuvos Respublikos želdynų įstatymą, kuriame būtų aiškiau reglamentuotos taisyklės, daugiau teisių suteikiama bendruomenėms ir nevyriausybinėms organizacijoms. Nesant aiškių teisės aktų nuostatų, turi būti laikomasi protingumo principo“, – sakė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Seimo narė kreipimesi klausia, ar šiuo metu vykdomi medžių kirtimo ir genėjimo darbai savivaldybėse yra tinkamai suderinti su atsakingomis institucijomis ir laikantis visų teisės aktų normų? Taip pat prašoma informuoti, kada bus pateiktas Seimo svarstymui Lietuvos Respublikos želdynų įstatymo pakeitimų projektas. Kartu prašoma aplinkos ministro pateikti savo nuomonę, ar turi būti leidžiamas medžių kirtimas ir genėjimas jų vegetacijos ir paukščių perėjimo bei naujų vadų auginimo laikotarpiu.

„Jau pernai matėme daug žmonių pagrįstai besipiktinančių medžių kirtimų miestuose, šiemet situacija, atrodo, ir vėl kartojasi. Ministras turėtų imtis atsakingo vaidmens, siekiant užtikrinti, kad žmonėms nebetektų piktintis savivaldybėse vykdoma veikla, nes užfiksuoti vaizdai, plintantys socialiniuose tinkluose, išties šokiruoja ir nedera su darnaus miestų vystymosi principais. Ministerija turėtų pasiskubinti įgyvendinti jau praėjusiais metais duotus pažadus. Neabejojame miestų viešųjų erdvių tvarkymo svarba, tačiau socialiniuose tinkluose plintantys vaizdai neramina. Tikiu, kad tikrai yra būdas suderinti miestų tvarkymą ir pagarbą aplinkai“, – pažymėjo R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

 

Kontaktams:

Seimo narė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė

Tel. (8 5)  239 6657

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-05-29 11:32
   Eglė Saulė Trembo