Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narės G. Skaistės pranešimas: „Komitetas atmetė siūlymą netaikyti „Sodros“ įmokų „grindų“ nevyriausybininkams“

2019 m. gegužės 29 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Trečiadienį Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas (SRDK) po ilgų svarstymų nepritarė siūlymui, kad „Sodros“ įmokų „grindys“ būtų netaikomos nevyriausybinių organizacijų darbuotojams. Tai numatančiai įstatymo pataisai, kurią buvo įregistravusi Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narė Gintarė Skaistė, Seimas po pateikimo buvo pritaręs dar praeitų metų kovo mėn. Neigiamas komiteto sprendimas dar turės būti patvirtintas Seimo posėdyje, tačiau jau šiandien nevyriausybinės organizacijos teigia nusivylusios tokia įvykių eiga.

„Naujoji tvarka tiesiog pražūtinga vaikų dienos centrams, socialinėms ir kitoms nevyriausybinėms organizacijoms. Žmonės jose dažnai dirba ne visą darbo dieną, jų finansavimas itin nereguliarus. Tad papildoma mokestinė našta tik dar labiau silpnina Lietuvos nevyriausybinį sektorių. Nepritarus „Sodros“ įmokų „grindų“ taikymo išimčiai nevyriausybinių organizacijų darbuotojams, jie yra išstumiami į užribį. Apgailestauju, kad Seimo SRDK neatsižvelgė į gausius darbą prarandančių nevyriausybinių organizacijų darbuotojų prašymus“, – teigė G. Skaistė.

Primename, kad nuo 2018 m. sausio 1 d. įsigaliojusioje Valstybinio socialinio draudimo įstatymo redakcijoje numatytos „Sodros“ įmokų „grindys“. Tai yra, kad draudėjo mokamos valstybinio socialinio draudimo įmokos už darbuotojus, dirbančius pagal darbo sutartis ne visą darbo laiką, skaičiuojamos ir mokamos nuo nustatyto darbo užmokesčio, bet ne mažesnio kaip minimalioji mėnesinė alga (MMA). Toks įsigaliojęs įstatymas nevyriausybinėms organizacijoms užkrovė papildomą mokestinę naštą, kuriai projektinį finansavimą gaunančios organizacijos neturi jokių šaltinių.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narė dr. Gintarė Skaistė

Mob. 8 668 42155

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-05-29 13:31
   Jolanta Anskaitienė