Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario E. Zingerio pranešimas: „ETPA komitetas patvirtino E. Zingerio ataskaitą apie B. Nemcovo nužudymo tyrimą“

2019 m. gegužės 30 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos (ETPA) Žmogaus teisės reikalų ir žmogaus teisių komitetas patvirtino Seimo delegacijos ETPA nario, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Emanuelio Zingerio parengtą pranešimą apie Rusijos opozicijos lyderio Boriso Nemcovo žmogžudystę ir paragino Rusijos valdžios institucijas „atnaujinti ir tęsti“ tyrimą dėl B. Nemcovo nužudymo ir išvardino nemažai „didelį susirūpinimą keliančių aspektų“ dėl tyrimo nepriklausomumo ir veiksmingumo.

Pranešime konstatuojama, kad „visi svarbūs bylos aspektai nebuvo išnagrinėti, o visa tiesa nebuvo atskleista“. Konkrečiai nurodyta, kad:

- nebuvo nustatyti ir rasti visi galimi vaizdo įrodymai, įskaitant ir Rusijos federalinės apsaugos tarnybos, kuri yra atsakinga už Kremliaus saugumą, turimus vaizdo įrodymus;

- nebuvo apklausti galimi liudininkai, įskaitant ant tilto šaudymo metu matytus asmenis ir nustatytų transporto priemonių vairuotojus;

- yra „pažeidimų, neatitikimų ir neaiškumų“ kriminalistiniuose įrodymuose, susijusiuose su rastomis kulkomis, šovinių tūtelėmis ir su B. Nemcovo patirtais sužalojimais;

- yra „daug neatitikimų ir prieštaravimų“ pagrindinių liudininkų parodymuose;

- yra daug pažeidimų, susijusių su teismo procesu, įskaitant prisiekusiųjų nušalinimą remiantis melagingais arba neįtikinamais argumentais.

Pranešime pateiktame rezoliucijos projekte komitetas taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad du su nužudymu susiję vyrai – šovusysis Zauras Dadajevas ir Čečėnijos armijos vairuotojas Ruslanas Muchudinovas, kuris, kaip manoma, už nužudymą sumokėjo 15 milijonų rublių – buvo „glaudžiai susiję su aukščiausiais Čečėnijos karinės ir politinės valdžios atstovais“.

Komiteto teigimu, labai mažai tikėtina, kad šie vyrai „būtų galėję surengti arba būtų surengę sudėtingą viešą operaciją Maskvos centre, kad nužudytų žinomą politinį asmenį jų viršininkams bent jau iš anksto apie tai nežinant ir negavus jų pritarimo (jei ne tiesioginių nurodymų)“.

R. Muchudinovo motyvas įvykdyti nusikaltimą buvo „nepagrįstas jokiais įrodymais“ ir nebuvo paaiškinta, iš kur jis gavo pinigų, kad sumokėtų žudikams.

Komitetas pareiškė, kad Tyrimo komiteto vadovas, generolas Aleksandras Bastrykinas ir generalinio prokuroro pavaduotojas Viktoras Grinas „visų pirma yra atsakingi, kad tyrimas tinkamai neatliktas ir kad baudžiamosios bylos kaltinamajam aktui trūksta patikimumo“.

Komitetas ragina vadinamuosius Magnickio įstatymus priėmusias valstybes apsvarstyti galimybę į asmenų, kuriems taikomos sankcijos, sąrašą įtraukti asmenis, „atsakingus už būtinų tyrimo priemonių, reikalingų nustatyti B. Nemcovo nužudymo kurstytojus ir organizatorius, nevykdymą“.

Šią ataskaitą ETPA svarstys birželio 27 d. Strasbūre vyksiančiame plenariniame posėdyje.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys

Emanuelis Zingeris

Tel. (8 5) 239 6644

El. p. [email protected], [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-05-30 08:49
   Monika Kutkaitytė