Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

KŽPKK pirmininkas D. Gaižauskas: pokyčiai Kalėjimų departamente ir jam pavaldžiose įstaigose yra matomi ir sveikintini

2019 m. gegužės 30 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisija susitiko su Kalėjimų departamento prie Teisingumo ministerijos direktoriaus pavaduotoju Valerijumi Vincukevičiumi, Kriminalinės žvalgybos skyriaus viršininku Jevgenijumi Chleborodovu, Imuniteto skyriaus viršininke Jurga Mickiene ir Kriminalinės žvalgybos analizės skyriaus vyriausiąja specialiste Sigita Anuliene.

 

 

 

 

Į posėdžio darbotvarkę Komisija įtraukė klausimus apie tai, kaip Kalėjimų departamente ir jam pavaldžiose įstaigose vyksta kriminalinės žvalgybos kontrolė, kaip tvarkoma kriminalinės žvalgybos informacija, kokios taikomos jos apsaugos užtikrinimo ir naikinimo procedūros. Kalėjimų departamentas yra kriminalinės žvalgybos subjektas nuo 2014 metų ir jo vykdomoms funkcijoms būdingas tam tikras savitumas, todėl Komisija daugiau dėmesio skyrė kriminalinės žvalgybos ir veiklos kontrolės pokyčiams.

 

 

A. Veleckio nuotraukos

 

Pareigūnai pastebėjo, kad analizuojant kai kuriuos įvykius kalinimo įstaigose, išryškėdavo atvejų, skatinančių tobulinti Departamento vykdomos kriminalinės žvalgybos kontrolės sistemą. Todėl, siekiant dar labiau apriboti ar net eliminuoti galimybes piktnaudžiauti kriminalinės žvalgybos priemonėmis, ketinama pertvarkyti visą kontrolės mechanizmą taip, kad už kriminalinės žvalgybos vykdymą ir kontrolę Kalėjimų departamentui pavaldžiose kalinimo įstaigose būtų atsakingas ne konkrečios kalinimo įstaigos vadovas, kaip yra dabar, o visas procesas vyktų centralizuotai – kriminalinei žvalgybai vadovautų ir ją kontroliuotų Kalėjimų departamentas.

J. Chleborodovas paaiškino, kad šiuo metu yra rengiami reikalingi vidaus teisės aktai, bendradarbiaujant su kitais kriminalinės žvalgybos subjektais ir organizuojant mokymus, keliama pareigūnų kompetencija.

Atsakydama į Komisijos pirmininko Dainiaus Gaižausko klausimą dėl kriminalinės žvalgybos informacijos tvarkymo Departamente, Imuniteto skyriaus vadovė J. Mickienė pakomentavo, kad visas informacijos valdymas perkeliamas į elektroninę erdvę, todėl yra gerokai efektyvesnis.

„Nuo 2014 metų vykstantys pokyčiai Kalėjimų departamente ir jam pavaldžiose įstaigose yra matomi ir sveikintini“, – sakė Komisijos pirmininkas D. Gaižauskas.

Reaguodama į viešojoje erdvėje skelbiamą informaciją dėl galimo advokatų slapto sekimo ar pasiklausymo, Komisija jau kitą trečiadienį (birželio 5 d.) numato susitikti su Lietuvos advokatūros ir teisėsaugos institucijų atstovais.

 

Daugiau informacijos:

Komisijos pirmininkas Dainius Gaižauskas, tel. (8 5) 239 6620

 

Parengė Seimo kanceliarijos patarėjas

Alfredas Veleckis, tel. (8 5) 239 6816, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-05-31 11:33
   Jolanta Anskaitienė