Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario A. Anušausko pranešimas: „Reikia įvertinti, ar „Lietuvos geležinkelių“ ir jo įmonių sandoriai su „Sigmen“ nekelia grėsmės nacionaliniams interesams“

2019 m. birželio 3 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Viešųjų pirkimų tarnybos duomenimis įmonei „Sigmen“ iš Lietuvos jau atseikėta beveik 50 milijonų eurų, sandoris su „Sigmen“ sudarė ne tik „Lietuvos geležinkeliai“, bet ir šios strateginės Lietuvos įmonės bendrovės. Kaip rodo LRT Tyrimų skyriaus šaltinių duomenys, įmonės „Sigmen“ savininkas – Jurijus Simonenkovas, buvęs Latvijos KGB karininkas. Jurijaus Simonenkovo ryšiai per buvusius KGB bendradarbius ir bankų bei metalo prekybos verslo partnerius driekiasi iki pat Rusijos politinių viršūnių, o atsakingosios šalies tarnybos sandorių su „Sigmen“ niekada netyrė. Strateginis „Sigmen“ tikslas – projektas „Rail Baltica“.

„Lietuvoje bendrovė „Sigmen“ nevaržomai dalyvauja viešuosiuose pirkimuose ir kituose sandoriuose. „Lietuvos geležinkeliai“ ir jos antrinės įmonės yra vieni iš didžiausių „Sigmen“ klientų. Galima manyti, kad per buvusios KGB darbuotojus, palaikančius ryšius su asmenimis, įrašytais į Lietuvos strateginio partnerio JAV sankcijų sąrašą, norima įsitvirtinti „Lietuvos geležinkelių“ projektuose ir išlaikyti savo įtaką. Todėl labai svarbu išsiaiškinti, ar bendradarbiavimas su tokia įmone nekelia grėsmės Lietuvos nacionaliniam saugumui“, – teigia Arvydas  Anušauskas, kuris šiandien kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį, prašydamas iniciuoti tokį vertinimą.

„Rail Baltica“ – Lietuvos Respublikos Seimo nutarimu pripažintas ypatingos valstybinės svarbos projektu. Šis projektas turės ilgalaikį ekonominį, socialinį, geopolitinį ir finansinį poveikį Lietuvai.

„Labai svarbu, kad būtų užtikrinta šio projekto įgyvendinimo politinė priežiūra ir kontrolė. Atsižvelgiant į tai, o ir tai, kad akcinė bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ yra viena iš strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių įmonių, būtina tam skirti atitinkamą dėmesį“, – mano Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys Arvydas Anušauskas.

 

Daugiau informacijos:

Seimo TS-LKD frakcijos narys Arvydas Anušauskas

El. p. [email protected]

Tel. (8 5) 239 6652

   Naujausi pakeitimai - 2019-06-03 09:52
   Monika Kutkaitytė