Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario L. Kasčiūno pranešimas: parlamentaras ragina R. Šimašių nustoti taikyti dvigubus standartus ir tinkamai įvertinti priekabiavimo atvejus

2019 m. birželio 4 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Laurynas Kasčiūnas pasveikino naujai įkurtos Laisvės partijos pirmąjį vicepirmininką, Vilniaus m. merą Remigijų Šimašių su sėkmingu partijos įsteigimu ir apgailestaudamas atkreipė dėmesį į nutylimą priekabiavimo darbe atvejį bei paragino merą reaguoti.

L. Kasčiūnas rašte atkreipė dėmesį į  2019 m. gegužės 31 d. į viešumą iškilusį priekabiavimo darbe tyrimą, kuriame Laisvės partijos steigėjas ir Vilniaus m. tarybos narys Tomas Vytautas Raskevičius buvo pripažintas pažeidęs Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos Priekabiavimo, seksualinio priekabiavimo ar persekiojimo prevencijos taisykles. Anot Seimo nario, iš viešojoje erdvėje prieinamos informacijos darytina išvada, kad T. Raskevičius pažeidimą padarė pasinaudojęs savo tarnybine padėtimi – T. Raskevičius buvo nukentėjusio asmens tiesioginis vadovas.

„Priekabiavimas darbovietėje (ypač pasinaudojant „jėgos pozicija“ – pavaldumo ryšiu) yra paplitusi ir itin smerktina praktika, apie kurią viešai prabilta per pastaruosius kelis metus, plintant pasauliniam „MeToo“ judėjimui. R. Šimašius yra ne kartą išreiškęs savo kritišką poziciją priekabiavimo darbo vietoje klausimu. Po kaltinimų žymiam režisieriui Šarūnui Bartui prieš 5 metus galimai priekabiavus prie aktorės, R. Šimašius, nesulaukęs atsakingų tarnybų tyrimo išvadų, ne tik nurodė Vilniaus m. savivaldybei nutraukti nuomos sutartį su Š. Barto studija, bet ir pareiškė, kad asmeniškai boikotuos režisieriaus kūrybą, – rašto motyvus komentavo L. Kasčiūnas. – Todėl mane itin suglumino R. Šimašiaus tyla apie šį žiniasklaidoje paviešintą atvejį, kuriame figūruoja jo paties frakcijos narys – tai akivaizdus dvigubų standartų pavyzdys. Tyla priekabiavimo atveju nėra gera byla, nes tyla yra smurtas, skatinantis kitas priekabiavimo aukas tylėti. Todėl prašau R. Šimašiaus principingai įvertinti Tomo V. Raskevičiaus elgesį ir apie sprendimus informuoti visuomenę.“

Pasak L. Kasčiūno, „profesionaliu gėjumi“ prisistatantis T. Raskevičius praeityje prisidėjo prie homoseksualius asmenis atstovaujančių organizacijų veiklos. Anot Seimo nario, skandalinga informacija apie T. Raskevičiaus veiklą, savaitgalį Vilniuje vyksiančių „Baltic Pride 2019“ eitynių fone, meta šešėlį visai bendruomenei ir eitynių dalyviams. Todėl L. Kasčiūnas ragina „Baltic Pride“ eitynių organizatorius išreikšti poziciją ir pasmerkti priekabiavimo nusikaltimus darbo vietoje.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Laurynas Kasčiūnas

Tel. (8 5) 239 6983

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-06-04 09:16
   Monika Kutkaitytė