Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario S. Gentvilo pranešimas: „Seimui pritarus S. Gentvilo siūlymams Kuršių nerija patirs renesansą“

2019 m. birželio 6 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimas ketvirtadienį pritarė Seimo nario Simono Gentvilo ir grupės parlamentarų pajūrio juostos reglamentavimo pakeitimams naujame Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatyme. Įstatymo pakeitimais numatomos galimybės rekonstruoti pastatus, esančius Kuršių nerijoje.

„Neringai šiandien atvertas kelias padaryti kokybinį šuolį. Kuršių muziejus, nacionalinio parko gamtos mokykla, Smiltynės smuklė, istorinė Juodkrantės jachtų laukimo stotelė, Smiltynės „Strandhalle“ restoranas – vos keletas naujų ir istorinių pastatų, kurių pagal galiojusius griežtus Pajūrio įstatymo draudimus nebuvo galima atkurti arba pastatyti. Nors 12 metų rengtame ir patvirtintame Kuršių Neringos tvarkymo plane šie ir kiti objektai buvo numatyti, iki šiol Pajūrio juostos įstatymas juos draudė“, – apie galiojusius ribojimus kalbėjo parlamentaras.

S. Gentvilo teigimu, jo pasiūlymais bus sumažinta perteklinių reguliavimų našta būtinų statinių įrengimui ar jų rekonstravimui ir kultūros paveldo objektų atkūrimui. Jis pabrėžė, kad šiais siūlymais atsisakoma tik perteklinių ribojimų.

„Kuršių Neringa liks maksimaliai apsaugota, ir tai yra mūsų visų interesas. Statybų leidimus galės išduoti tik centrinė valstybinė teritorijų planavimo ir statybų inspekcija. Neringos žemė negalės būti privatizuojama, o sklypai skaidomi. Nekeičiamas ir niekaip neredaguojamas tvarkymo plane numatytas teritorijos užstatymas“, – visuomenėje girdimą nuogąstavimą ramino Seimo narys.

Parlamentaras pridūrė, kad įstatymo pataisas rengė bendradarbiaujant su Neringos savivaldybe ir Kuršių nerijos nacionaliniu parku.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys

Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas

Simonas Gentvilas

Mob. 8 698 42 168, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-06-06 16:45
   Monika Kutkaitytė