Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narių L. Kasčiūno, A. Ažubalio ir P. Saudargo pranešimas: „Seime įregistruota rezoliucija pagerbti 1941 m. birželio sukilimą“

2019 m. birželio 19 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Laurynas Kasčiūnas, Audronius Ažubalis ir Paulius Saudargas Seime įregistravo rezoliuciją dėl 1941 m. birželio 23-iosios sukilimo pagerbimo.

„Prof. Edvardo Gudavičiaus žodžiais, galima skaičiuoti, kiek dienų ar savaičių gyvavo Lietuvos valstybingumas 1941 m. vasarą, bet niekas nepaneigs, kad jis gyvavo. Galima kartoti, kad Lietuva kapituliavo 1940 m., bet niekas nepaneigs, kad ji sėkmingai sukilo 1941-ųjų birželį. Visa tai birželio 23-iąją iškelia į vieną gretą su Vasario 16-ąja ir Kovo 11-ąja. Todėl šios įsimintinos dienos proga sveikiname sukilimo dalyvius, jų artimuosius ir visus Lietuvos žmones, linkėdami bet kokiomis aplinkybėmis jaustis savo šalies patriotais, ranka rankon, širdis širdin kurti bendrą visų mūsų ateitį“, – rezoliucijos tekstą pristatė L. Kasčiūnas.

Pasak A. Ažubalio, minint šį nepelnytai primirštą istorinį įvykį, pasigirsta nepagrįstų abejonių dėl sukilimo prasmės – esą jo metu žuvo tūkstančiai Lietuvos jaunuolių, o laisvė tuomet taip ir nebuvo iškovota.

„Nors Lietuvos Respublikos Seimas yra paskelbęs birželio 23 d. atmintina diena, ši diena daug kam pažadina ne išdidumo ir pagarbos žuvusiems sukilėliams, o atgailos ir kaltės bei nepilnavertiškumo jausmus, kuriuos visomis išgalėmis stengiasi palaikyti Lietuvos istorijos perrašinėtojai iš Kremliaus. Metas tam padėtį tašką ir aiškiai įvardinti, kas yra kas, o šią sukaktį minėti su pakelta galva ir pasididžiavimu savo valstybe“, – teigė Seimo narys.

Anot P. Saudargo, Birželio sukilimas buvo svarbus ir tolesnėms pasipriešinimo kovoms.

„1941 m. birželio 23-iosios sukilimas – tai aktyvų lietuvių tautos pasipriešinimą, kovą už laisvę ir begalinį ryžtą menanti data, kuri ligi šiol nebuvo tinkamai įvertinta mūsų politiniame gyvenime. Nors 1941-ųjų sukilėliams nepavyko įtvirtinti nepriklausomybės, tačiau šis įvykis pažadino visuomenės sąmoningumą, leisdamas suvokti, kad tauta yra atsakinga už valstybės ateitį ir gali ją spręsti. Būtent šis suvokimas tapo svarbia tolesnės rezistencinės kovos dalimi“, – teigė P. Saudargas.

 

Daugiau informacijos:

Lietuvos Respublikos Seimo narys

Audronius Ažubalis

Mob. 8 658 42 488

El. p. [email protected] 

 

Lietuvos Respublikos Seimo narys

Laurynas Kasčiūnas

Mob. 8 659 00 088

El. p. [email protected] 

 

Lietuvos Respublikos Seimo narys

Paulius Saudargas

Tel. (8 5) 239 6352

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-06-19 10:13
   Monika Kutkaitytė