Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo TS-LKD frakcijos seniūno pavaduotojos R. Morkūnaitės-Mikulėnienės pranešimas: „Seimas toliau svarstys įstatymų projektus, didinančius visuomenės informavimui skirtų lėšų skaidrumą“

2019 m. birželio 27 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė dar praėjusiais metais įregistravo Visuomenės informavimo ir Vietos savivaldos įstatymų pataisas, kuriomis siūlo numatyti, kad valstybės ir savivaldybių duomenys apie veiklos viešinimui, įvaizdžio formavimui ir visuomenės informavimui skirtas ir panaudotas lėšas yra vieši. Šiuos projektus pagrindinis Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas siūlė atmesti, tačiau šiandien Seimas tam nepritarė ir paskyrė naują pagrindinį – Teisės ir teisėtvarkos – komitetą projektui tobulinti.

Visuomenės informavimo įstatyme R. Morkūnaitė-Mikulėnienė siūlo numatyti, kad Valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų, siekiančių informuoti visuomenę apie savo veiklą, duomenys apie visuomenės informavimui skirtas ir panaudotas lėšas, sudarytas sutartis, informacijos rengėjus bei paslaugos teikėjus yra vieša ir skelbiama šių institucijų ir įstaigų interneto svetainėse. Kartu parlamentarė siūlo viešąją informaciją, apmokėtą valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų lėšomis, aiškiai žymėti kaip užsakomąją informaciją.

„Informacija apie ministerijos, savivaldybės tarybos priimtus sprendimus ar savivaldybės vykdomas veiklas yra reikalinga, bet pirmiausiai turi suteikti piliečiams naudingą, nešališką, objektyvią informaciją. Tokia informacija yra finansuojama mokesčių mokėtojų lėšomis – tad turi atitikti viešąjį, o ne siaurą politinį interesą. Tačiau dažnai kyla įtarimas, kad pinigai leidžiami ne informavimui, o reklamai, kokia gera yra valdžia. Politikai, vadovaujantys ministerijoms, savivaldybėms, gali piktnaudžiauti savo įtaka sprendžiant, kas gaus šias lėšas, o kas ne, siekti paveikti turinį sau naudinga linkme. Iki šiol buvusi spraga – kai gali per įstaigas ir ministerijas leisti mokesčių mokėtojų pinigus savo politinei reklamai – niekieno neprižiūrima ir netikrinama. Įtarimą dar labiau sustiprina tai, kad įstaigos ir įmonės labai nenoriai atskleidžia, o kai kurios apskritai atsisako pateikti informaciją, kiek ir kur išleido veiklos viešinimo tikslams“, – teigė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Vietos savivaldos įstatyme siūloma aiškiai nurodyti, kad savivaldybė ir jos kontroliuojamos įmonės savo interneto svetainėje skelbia ir nuolat atnaujina informaciją apie suplanuotas ir panaudotas lėšas (sumas, sudarytas sutartis, informacijos rengėjus, paslaugų teikėjus), skirtas veiklos viešinimui, įvaizdžio formavimui ir visuomenės informavimui, dalį kasmetinio biudžeto viešinimui skiriant savivaldybės mažumos (opozicijos) veiklos viešinimui. Finansų dalies dydis nustatomas proporcingai savivaldybės tarybos narių, priklausančių mažumai (opozicijai), skaičiui.

„Pagrindinis projektus nagrinėjęs komitetas nusprendė nueiti lengviausiu keliu ir, užuot ėmęsis tobulinti projektus pagal pateiktas pastabas, pasiūlė Seimui juos atmesti. Džiaugiuosi, kad kolegos Seime nusprendė kitaip ir nori situaciją taisyti, juolab kad šių įstatymų projektų tikslui pritarė ir Vyriausybė. Tikiuosi, kad po svarstymo komitete šie projektai bus tinkamai patobulinti ir neilgai trukus Seime priimti, o ne numesti į šoną“, – pažymėjo R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė

Tel. (8 5) 239 6657

El. p. Radvile.Morkunaite@lrs.lt

 

   Naujausi pakeitimai - 2019-06-27 16:50
   Monika Kutkaitytė