Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narės G. Skaistės pranešimas: „Kaip priimant sprendimus išgirsti bendruomenių balsą?“

2019 m. liepos 1 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Liepos 3 d., trečiadienį, 13 val. Seimo Konstitucijos salėje (I rūmai) vyks Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narės Gintarės Skaistės drauge su Kauno miesto tarybos nare Jurgita Šiugždiniene bei Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjunga organizuojama diskusija „Kaip priimant sprendimus išgirsti bendruomenių balsą?“.

Kauno Žemųjų Šančių Nemuno pakrantės kelio projektas, Vilniaus Sapiegų parko atkūrimo projektas, Kaštonų alėjos iškirtimo projektas Šiauliuose, medžių kirtimas daugelyje Lietuvos miestų – tai tik maža dalis vietos valdžios suplanuotų projektų, kuriems nepritarė vietos bendruomenės. Kai kurioms iš jų, pavyzdžiui, Šiaulių miesto bendruomenei, po ilgos kovos pavyko apginti Kaštonų alėją nuo plyno iškirtimo, tačiau ne visoms bendruomenėms taip sėkmingai sekasi atstovauti ir ginti savo interesus bei susitarti su vietos valdžia.

„Tokios diskusijos organizavimą paskatino vis aiškiau matoma bendruomenių neįtraukimo į sprendimų priėmimą problema. Deja, bet Lietuvos savivaldybėse nėra susiformavusių tradicijų, o dažnai ir nuoširdaus noro kalbėtis ir tinkamai informuoti bendruomenes. Nors deklaruojama, kad savivaldybės siekia atsižvelgti į bendruomenių poreikius, realiai situacija yra kitokia. Bendruomenės dažnai jaučiasi neišgirstos ir neįtrauktos į planavimo procesus bei projektų rengimą. Teisinamasi, kad tokie procesai užtrunka, o veikti norisi efektyviai ir greitai. Todėl diskusijoje aptarsime bendruomenių įtraukimo į sprendimų priėmimą klausimus, siekiant užtikrinti kokybišką ir savalaikį savivaldybės ir bendruomenių bendradarbiavimą“, – teigė G. Skaistė.

„Bendruomenėms turi būti sudaromos realios, ne butaforinės galimybės dalyvauti savo miesto ar rajono vystymo procesuose. Mums dar vis atrodo, kad tik „profesionalai“ geriausiai žino, kur koks parkas turi atsirasti, kur kokį kelią nutiesti ir kaip kas turi atrodyti. Retai susimąstome apie žinojimą ir patirtį, kurias turi bendruomenės, ilgus metus gyvenančios tose teritorijose, neįvertiname, kad jos dažnu atveju jaučia ir žino geriau nei valstybės ar savivaldybės rūmuose sėdintys tarnautojai. Remiantis Orhuso konvencija,  kurti aplinką, t. y. savo  miestą yra visuomenės teisė ir pareiga,“ – teigė  J. Šiugždinienė.

Diskusijoje dalyvaus prof. Saulius Nefas, Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos pirmininkas prof. Ramūnas Navickas, aplinkos viceministrė Rėda Brandišauskienė, Kauno miesto tarybos narė doc. dr. Jurgita Šiugždinienė, VRM patarėja Dalia Masaitienė, Seimo nariai, įvairių institucijų ir bendruomenių atstovai.

Diskusijos programa

Atkreipiame dėmesį, kad prieš konferenciją, 12.30 val., Spaudos konferencijų salėje (Seimo II rūmai) įvyks Seimo narės G. Skaistės spaudos konferencija „Kaip priimant sprendimus išgirsti bendruomenių balsą?“.

Norinčius dalyvauti spaudos konferencijoje bei diskusijoje dėl leidimo patekti į Seimo rūmus kviečiame kreiptis el. paštu. [email protected] iki liepos 2 dienos.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narė dr. Gintarė Skaistė

[email protected]

Mob. 8 668 42155

   Naujausi pakeitimai - 2019-07-01 14:18
   Rūta Mensonaitė