Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario M. Puidoko pranešimas: „Ar rengiant Kalnų parko projektą įvertintos grėsmės, su kuriomis susidurta tvarkant Gedimino kalną?“

2019 m. liepos 2 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Netylant kalboms apie planuojamą Vilniaus Kalnų parko pertvarką ir galimą 1000 medžių iškirtimą, Seimo narys Mindaugas Puidokas kreipėsi su klausimais į aplinkos ministrą, Kultūros paveldo departamentą ir Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkciją.

Iš projekto aptarimų ir visuomenei žinomų jo detalių akivaizdu, kad didžiausią nerimą tiek aplinkosaugininkams, tiek Vilniaus miesto savivaldybei kelia planuojamų iškirsti medžių skaičius ir su tuo susijusios galimos pasekmės – šlaitų erozija, drėgmės balanso ir nusistovėjusių ekosistemų staigūs pokyčiai. Visa tai kelia ir nerimą, ir nemažai klausimų, į kuriuos iki šiol nėra atsakyta.

Projekto rengėjai aiškina, kad planuojama kirsti daugiausia invazinius medžius ir drebules, tačiau atkreiptinas dėmesys, kad invaziniai klevai ir drebulės auga šlapiausiose vietose – ten, kur suteka ir susilaiko gruntinis vanduo. Minėti medžiai išgarina didelius vandens kiekius ir užtikrina, kad jo perteklius nesikauptų dirvoje. Pažymėtina, kad pagrindinė pirmųjų nuošliaužų nuo Gedimino pilies kalno priežastis buvo dirvos paviršiuje susikaupęs vanduo (iškirstų medžių pasekmė). Prieš kertant medžius būtų tikslinga iki galo įsigilinti į gamtinę situaciją, kad vėliau, kilus nenumatytoms pasekmėms, netektų gelbėti to, ko galima buvo išvengti. Turėtume mokytis iš buvusių klaidų ir jų nekartoti.

Atsižvelgdamas į viešojoje erdvėje pasklidusią informaciją M. Puidokas minėtų institucijų pagal jų kompetenciją prašo atsakyti į žemiau pateikiamus klausimus:

1. Kokį vaidmenį šiame projekte atlieka Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija? Ar kreiptasi į šią instituciją ar jai pavaldžias įstaigas dėl projekto aplinkosauginio vertinimo? Pažymėtina, kad Kalnų parko atnaujinimo klausimas susijęs su geoekologija, o ne kultūra.

2. Vilniaus savivaldybė kreipėsi į Kultūros ministeriją ir Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkciją, išsakydama susirūpinimą dėl planuojamo medžių kritimo tvarkant Vilniaus Kalnų parką. Kodėl sprendimus priimant klausiama ne Aplinkos, o Kultūros ministerijos? Aptariamas medžių klausimas susijęs su geoekologija, o ne kultūra.

3. Ar rengiant šį projektą įvertintos grėsmės, su kuriomis susidurta tvarkant Gedimino kalną? Jei taip, pateikite vertinimus.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys

Mindaugas Puidokas

Mob. 8 612 62 362

   Naujausi pakeitimai - 2019-07-02 15:55
   Monika Kutkaitytė