Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario M. Majausko pranešimas: „Seimo narių teisinė neliečiamybė neturėtų saugoti nuo atsakomybės už padarytus nusikaltimus“

2019 m. liepos 5 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Mykolas Majauskas kartu su frakcijos kolegomis Justu Džiugeliu, Dainiumi Kreiviu, Ingrida Šimonyte ir Laurynu Kasčiūnu siūlo keisti parlamentarų teisinės neliečiamybės nuostatas, numatytas Seimo statute. Anot M. Majausko, Seimo protokoliniame nutarime dėl neliečiamybės panaikinimo nustatyta pernelyg aukšta kartelė – daugiau kaip pusė visų Seimo narių (71 balsas), todėl neliečiamybė išsaugojama, net už panaikinimą balsavus daugumai tą dieną sprendime dalyvavusių parlamentarų.

Lietuvos Respublikos Konstitucijoje ir Statute numatyta teisinė neliečiamybė Seimo narį saugo ne nuo atsakomybės už padarytus nusikaltimus, o nuo nepagrįsto politinio persekiojimo. O pastarieji Petro Gražulio, Viktoro Uspaskicho, Vytauto Gapšio ir kai kurių kitų Seimo narių atvejai rodo, kad dabartinis parlamentinio imuniteto modelis kur kas dažniau naudojamas vilkinti teisinius procesus ir kuria prielaidas balsavimą dėl neliečiamybės panaikinimo išnaudoti kaip derybų objektą, norint savo pusėn patraukti teisingumo vykdymo siekiančius išvengti Seimo narius.

„Seimo nario imunitetas Lietuvoje yra akivaizdžiai naudojamas ne pagal paskirtį ir todėl jo panaikinimo procedūros turi būti peržiūrėtos. Per pastarąsias 3 kadencijas, daugiau kaip pusę atvejų (15 iš 25) Seimas neįsiklausė į generalinio prokuroro argumentus ir nusprendė apsaugoti kolegas nuo teisingumo vykdymo. Per šį laikotarpį net septynis kartus parlamentarai buvo įtariami sunkiais nusikaltimais: sukčiavimu, kyšininkavimu ir prekyba poveikiu. Šešis kartus – apysunkiais nusikaltimais: apgaulinga apskaita, piktnaudžiavimu, papirkimu. Dvylika kartų – nesunkiais nusikaltimais: dažniausiai viešosios tvarkos pažeidimai, smurtas, šmeižtas. Tuo pačiu pastarųjų 3 kadencijų praktika rodo, kad net 11 iš 15 atvejų, kai buvo nuspręsta nepritarti generalinio prokuroro prašymui, dauguma Seimo narių balsavo už neliečiamybės panaikinimą, tačiau sprendimui pritrūko balsų iki absoliučios daugumos“, – pažymėjo M. Majauskas.

Šiuo metu dėl būtinybės už Seimo nario neliečiamybės panaikinimą balsuoti pusei visų Seimo narių, sudaromos prielaidos išsaugoti teisinę neliečiamybę. Iš minėtų 15 netenkintų balsavimų dėl neliečiamybės panaikinimo, 5-iais atvejais pritrūko mažiau nei 10-ies balsų.

„Tokia situacija galimai iškreipia parlamentinės neliečiamybės esmę, daro žalą piliečių pasitikėjimui visa politine sistema ir jos sąžiningu veikimu, sukuria prielaidas teisinei asmenų nelygybei prieš įstatymą. Siūlomas Seimo statuto pakeitimas padės išvengti situacijų, kai Seimo nario imunitetas yra akivaizdžiai naudojamas ne pagal paskirtį. Tai didins pasitikėjimą visa politine sistema ir jos sąžiningu veikimu“, – pabrėžė M. Majauskas.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Mykolas Majauskas

Tel. (8 5) 236 6959

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-07-05 10:37
   Monika Kutkaitytė